0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Селтик круг Викинг вкрстена лепенка извезено железо на шиење на лепенка за облека итн.

Селтик круг Викинг вкрстена лепенка извезено железо на шиење на лепенка за облека итн.

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Залиха

Ironелезо на печ извезена лепенка. Безбедно и токсично. Перење и издржлив. DIY за 15 секунди !! Совршено за фармерки, јакни, елеци и др. Везено железо на шиење на лепенка за облека и сл. Состојбата е нова. Испорачана со пошта за пошта на Канада. Сосема нов врвен квалитет железо/шијте на печ за везови/значка со врвен квалитет железо на/шијте на закрпи. „Врвен продавач на Канада“ “Ironелезо вклучено / шие на закрпи / значки за облека, торби, облекување и др. Не само што може да биде лепенка, туку и може да биде кул декорација. Нанесете на своја облека, јакни, фармерки, капачиња, Т- Кошули итн. Ве молиме, потсетете се дека поради ефектите на осветлување и поставките за осветленост/контраст на мониторот итн., Тонот на бојата на фотографијата на веб -страницата и вистинската ставка може да биде малку поинаква. Повеќе од 500 различни дизајни. Посетете ја нашата продавница за целосен опсег. Како е целосен опсег. Како да железо? (Само железо на закрпи) Апликациите и везените закрпи можат да се пеглаат на сè што можете да пеглате : кошули, фармерки, капи, панталони, здолништа, итн. Направете го вашиот ранец или тоте уникатен! Со железо на можете да создадете ново погледнете веднаш. Лесно е! Перење, суво способно и суво чистење. За машинско миење, свртете ја облеката внатре-надвор пред да се измие и да се исуши. Ironелезо на апликации и извезени упатства за поставување на лепенка со помош на железо : Чекор 1 : Поставете ја раката железо на најжешкото поставување на температурата. Не користете пареа за време на апликацијата! Чекор 2 : Ставете ја вашата апликација или везена лепенка во посакуваната позиција и ставете крпа за притискање (како што е марамче, лист или ткаенина од перница) над врвот. Чекор 3 : Притиснете го железото директно надолу за 35-45 секунди со што е можно поголем постојан притисок. Без напред и назад. Чекор 4 : Свртете ја облеката внатре-надвор и повторете ги чекорите 2 & 3. Чекор 5 : Оставете ја апликацијата или везената лепенка да се олади. Ве молиме, дозволете ни 7-21 работни дена за САД и 30-60 дена за меѓународна испорака.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат