0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
СГТ ЈАЗЛИ Незастаклена Памучна Вратоврска Линија-Повеќенаменско Полиестерско Јадро за Театарски Проекти, Декор &засилувач; Комерцијални Намени

СГТ ЈАЗЛИ Незастаклена Памучна Вратоврска Линија-Повеќенаменско Полиестерско Јадро за Театарски Проекти, Декор &засилувач; Комерцијални

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Залиха

ПАМУЧНА ЛИНИЈА-високо разноврсна, цврста и издржлива линија за памучна вратоврска подготвена за употреба во широк спектар на внатрешни и надворешни проекти, вклучувајќи театарска употреба, драпирање и управување со кабли во рафтери, лов и многу повеќе. ПОЛИЕСТЕРСКО ЈАДРО-лесното внатрешно полиестерско јадро обезбедува дополнителна отпорност на влага, абразија и временски елементи. Еластичност со ниско истегнување со одлично задржување на јазлите и повторна употреба - лесна за врзување, одврзување и повторно врзување. Пред сечење, за да спречите разоткривање, залепете го јажето. Исечете го јажето во средината на лентата и потоа повторно затворете со лепак или лак (запалив - не запечатувајте обидувајќи се да се стопи). НЕЗАСТАКЛЕНА-за разлика од другите восочени јажиња, незастаклената памучна обвивка е мека на допир, податлива и лесна за манипулација. Тесното плетење го штити јадрото од абење и може да издржи до 80 килограми тежина. Лесен за употреба за изработка, самостојни проекти, театарски проекти, лов и многу повеќе. ДОЛЖИНА и ШИРИНА - Изберете помеѓу претходно исечени должини од 100 стапки, 300 стапки, 600 стапки или 3000 стапки. SGT ЈАЗЛИ памук Вратоврска линија дијаметар дебелина опција : 1/8 инчи. Достапно Во Црно. ВЕТЕРАН ВО СОПСТВЕНОСТ и УПРАВУВАНА-Исто како И Маринскиот Корпус, НАРЕДНИТЕ ЈАЗЛИ се посветени да бидат најдобри од најдобрите. Продолжуваме да живееме според мотото, Семпер Фиделис-Секогаш Верен. Нашата лојалност кон нашите клиенти е она што не прави тоа што сме, и причината поради која продолжуваме да растеме во популарност и понуди на производи. Ветуваме дека ќе ја одржиме силата и конзистентноста на нашите производи. Ние, исто така, ги пренесуваме нашите најголеми заштеди на нашите клиенти. SGT ЈАЗЛИ Незастаклена Линија За Памучна Вратоврска-Повеќенаменско Полиестерско Јадро за Театарски Проекти, Декор И Комерцијална Употребаловци, трапери, риболовци, занаетчии, филмски и театарски творци и љубители на канап од сите видови љубовта SGT ЈАЗЛИ Незастаклена Памучна Вратоврска Линија/Трик Линија. Неговата јачина, разноврсност и издржливост го прават одличен за употреба во различни апликации, лесно јазли, одврзување и повторување повторно и повторно. Памучната обвивка обезбедува меко чувство, со цврсто плетење за да се спречат кавги и да се заштити јадрото на синтетички влакна отпорни на истегнување. Со јачина на тестирање од 80 килограми, овој кабел може да биде врзан колку што сакате и сепак ќе биде подготвен да удри, да извлече стапица или да ја држи најгрдата риба.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат