0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-719 Бела ацетална пластична лента, 1/16 Висина, 1 ширина, 24 должина

САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-719 Бела ацетална пластична лента, 1/16 Висина, 1 ширина, 24 должина

DEN 125.12
Достапно за нарачка

Залиха

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 1/16 "; толеранција на дебелина : (-0.004" - +0 "); ширина : 1"; Толеранција на ширина : (-0.01 " - +0.01"); Должина : 24 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : бела; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добро; јачина на удар : 1,1 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификациите се сретнат : UL 94 Hb. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјектирање-буден-над-над-над-воздух. е најлесно за машина, отпорен на абење и отпорен на влага. Овој производ е произведен во Кина. Дебелина : 1/16 “; Толеранција на дебелина : (-0.004 " - +0"); Ширина : 1 "; толеранција на ширина : (-0.01" - +0.01 "); должина : 24"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : бела; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 9.100 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 1,1 стапки - lbs ./in.; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0.0022; Оценка на апсорпција на вода : Добро; Цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / cu. во.; Температурен опсег : -50 ° до 180 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат