0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Универзален Терминал За Контрола На Пристап За Препознавање Лица Со Дигитален Модул За Откривање

Универзален Терминал За Контрола На Пристап За Препознавање Лица Со Дигитален Модул За Откривање

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Залиха

Модел на алгоритам за длабоко учење заснован на независни права на интелектуална сопственост на УНВ, стапка на точност на препознавање лица > 99%, лажна стапка < 1%. Вграден посветен чип за длабоко учење, поддржува локално офлајн препознавање, 3.000 капацитет за лице,бела листа за лице( 1 N N), капацитет ОД 10.000 иц картички. Поддржете откривање против измама врз основа на алгоритам за длабоко учење, ефикасно против измама како што се фотографија и видео. Поддржете снимање видео, поддржете ГО ПРОТОКОЛОТ ONVIF. Вградено складирање НА предниот крај НА 4g ЕММЦ, стабилно и сигурно, до капацитет на настани на 30,000 (со слики). Длабоко учење алгоритам модел врз основа на UNV независни правата на интелектуална сопственост, се соочуваат со признавање точноста го оценувате > 99%, лажно го оценувате < 1% Вграден длабоко учење посветен чип, поддржува локалните присутен признавање, 3,000 лице капацитет, се соочуваат со белата листа (1∶ N), 10,000 IC card капацитет Најбрз признавање време 0.2 секунди, разни модел спои режим се користи за да се намали лажни стапка и зголемување помине го оценувате WDR, 2 MP (1080 P) ниско осветлување широк агол камера за снимање на висок квалитет на сликата со различни комплексни осветлување сцени Поддршка на анти-spoofing откривање врз основа на длабоко учење алгоритам, ефикасен против измама како што се фото и видео Поддршка лицето премерување и човекови премерување за брза адаптација на амбиентална светлина Предлага висината за лице за препознавање : меѓу 0.8 m и 2.2 m,се соочуваат со признавање на далечина : 0.2 m за да 2m Поддршка екран режим на спиење, се задржи минималната осветленост за да се спречи отсјај во текот на ноќта Поддршка додадете до 6 фотографии на основната библиотека за едно лице Поддршка видео фотографирање, поддршка ONVIF протокол за Поддршка на лицето, со картичка, лозинка за автентикација за контрола на вратата се отвори Изградена-во 4 G EMMC пред крајот складирање, стабилен и сигурен, до 30,000 настани капацитет (со слики) Поддршка директна контрола заклучување на вратата, излезете копчето, вратата контакт откривање за да се спроведе контрола на пристап за управување со Поддршка подесувате заштита, поддршка отвори вратата откажана, поддршка време надмине алармот, поддршка чување на отворање на вратата за време на пожар активни.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат