0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Итна Вреќа За Спиење, Лесна Чувајте Термална Водоотпорна Торба ЗА Кампување Јп Алуминиумски Филм Итно Ќебе За Итни Случаи Вреќи За Спиење За Кампување Патување Ран

Итна Вреќа За Спиење, Лесна Чувајте Термална Водоотпорна Торба ЗА Кампување Јп Алуминиумски Филм Итно Ќебе За Итни Случаи Вреќи

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Алуминиум. [Мултифункционален] постои итен свиреж . Шаторите потребни за планинарење, риболов, качување по карпи, пловење со брод, лов, кампување, трчање по патеки, тактичка опрема и прва помош при патување може да се користат за да се направи најдобриот комплет за прва помош. Вреќа за спиење за итни случаи] Дизајниран За итни случаи и преживување, може да рефлектира 90% од телесната топлина, а портокалот е видлив. Тоа е задолжително во итни ситуации и никогаш не знаете кога ќе ви се најде. Може да се користи и за други функции како што се ќебе за итни случаи, покривка за земја, светилник за спасување или вознемиреност, пончо за дожд, крпа за дожд или тенда. [Издржлив и отпорен на кинење] иновативниот материјал за итно ќебе од алуминиумски филм ПЕ и дава на оваа торба за спасување живот многу висока цврстина на истегнување, овозможувајќи ултра-лесни ефекти на влечење и отпорност на кинење; рефлектирачки алуминиумски слој + издржлив јп филм + анти-гребење слој + боја анти-оксидациски слој = 90% изолација + 0,45 мм дебелина + отпорност на кинење + водоотпорен и еднократно. [Супер лесна и компактна] топлата вреќа за спиење е спакувана во мала торба од 5,3*2,1 инчи и тежи само 4,2 унци. Можете да го носите со себе, да го чувате насекаде, да го чувате во вашиот автомобил, ранец, комплет за прва помош итн., и можете повторно да го користите. [Лесен за употреба] Само извлечете ја вреќата за спиење за итни случаи и расклопете ја за да се качите. Вреќи за спиење за итни случаи може да се користат како перници за вреќи за спиење за да се заштити температурата на вашето тело. Кога ќе се расплетува, големината е 82"х 36". Опис На Производот 1.Широк спектар на примена : постои итен свиреж и брза кука на надворешниот bag.In всушност, неговата употреба е речиси неограничена, како што се пончо за дожд, сигнал за итни случаи, сонце, засолниште за итни случаи, облога за вреќа за спиење за време на кампување, покривка на земја на концерт, торба за кампување , шофершајбна, Прачки, шатори, собирачи на вода, контејнери за топење снег, итн. 2.Издржлив и отпорен на кинење пе алуминиумски филм : овој тенок и лесен алуминизиран полиестерски филмски материјал има исклучително висока цврстина на истегнување; ќе му овозможи да издржи повеќекратна употреба, екстремни временски услови и да се спротивстави на напнатоста и влечењето . Спецификации на производот : Материјал : Јп Алуминиумски Филм Боја : Портокалова проширена големина : 82"х 36" големина На Складирање : 5,3" х2.1 " список за пакување : 2х вреќа за спиење за итни случаи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат