0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Воздухопловен Ладен Воздух Од К&засилувач; Н: Зголемување На Коњски Сили, Филтер За Памучно Масло: Компатибилен со 1999-2007 ШЕВРОЛЕТ/ГМЦ/КАДИЛАК ВОЗДУХ-200-712

Воздухопловен Ладен Воздух Од К&засилувач; Н: Зголемување На Коњски Сили, Филтер За Памучно Масло: Компатибилен со 1999-2007

DEN 5056.16
Достапно за нарачка

Залиха

ЈА ЗГОЛЕМУВА HORESOWER : системите за довод на воздух во воздухот имаат аеродинамички дизајнирана доводна цевка, дизајнирана да го забрза протокот на воздух до вашиот мотор и да ги намали турбуленциите—помагајќи да се зголемат перформансите на вашето возило. СУПЕРИОРНА ФИЛТРАЦИЈА : системите за внесување перформанси НА ВОЗДУХОТ се дизајнирани да обезбедат мазна, непречена патека за проток на воздух до вашиот мотор—одржувајќи го воздухот поладен и погуст кислород. Вбризгувањето повеќе воздух богат со кислород во цилиндрите му овозможува на моторот поефикасно да согорува гориво за време на согорувањето, нудејќи ви зголемување на перформансите. ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА : Овие едноставни за инсталирање, софистицирани системи помагаат да се одржат соодветни соодноси воздух-гориво, со што се елиминира потребата за рекалибрација по инсталацијата. Само завртете го и одете-и уживајте во придобивките од коњските сили на вашето возило. ФИЛТЕР ЗА ПОВЕЌЕКРАТНА УПОТРЕБА СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ : Секој систем за внесување ВОЗДУХ е поврзан со филтер за воздух што може да се пере, за повеќекратна употреба дизајниран да фаќа загадувачи и да обезбеди заштита на моторот со врвен квалитет. МЕДИУМ ЗА ПОДМАЧКАН ФИЛТЕР СО ВИСОК ПРОТОК : Вклучува подмачкан филтер ЗА воздух СО синтафлук кој нуди одличен проток на воздух и исклучителна заштита од загадувачи. МИНИМАЛНА ИНСТАЛАЦИЈА : Користи акции оем воздушна кутија за лесно 2007 ШЕВРОЛЕТ Силверадо 1500 ХД Класик; 2007 ШЕВРОЛЕТ Силверадо 2500 ХД Класик; 2007 ШЕВРОЛЕТ Силверадо 3500 Класик; 2007 Гмц Сиера 1500 Хд Класик; 2007 Гмц Сиера 2500 Хд Класик; 2001-2006 ШЕВРОЛЕТ Силверадо 1500 хд; 2001-2006 Шевролет силверадо 2500 ХД; 2001-2006 шевролет СИЛВЕРАДО 3500; 2000-2006 Шевролет приградски 2500; 1999-2006 ГМЦ СИЕРА 1500; 2001-2006 гмц сиера 1500 Hd; 2001-2006 гмц сиера 2500 Hd; 2001-2006 гмц сиера 3500; 2001-2006 Гмц ЈУКОН ДЕНАЛИ XL; 2000-2006 гмц Јукон Xl 2500; 2000-2005 шевролет приградски 1500; 2002-2004 Кадилак ескалада; 2003-2004 Кадилак Ескалада Есв; 2003-2004 КАДИЛАК ЕСКАЛАДА Лок; 2002-2004 Шевролет ЛАВИНА 1500; 1999-2004 шевролет Силверадо 1500; 1999-2004 Шевролет силверадо 2500; 2003-2004 ШЕВРОЛЕТ силверадо СС; 2000-2004 шевролет Тахо; 1999-2004 гмц сиера 2500; 2002-2004 Гмц Сиера Денали; 2000-2004 Гмц јукон; 2001-2004 ГМЦ ЈУКОН ДЕНАЛИ; 2000-2004 гмц ЈУКОН ДЕНАЛИ; 2000-2004 ГМЦ јукон хл 1500.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат