0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
JayTong Lcd Дисплеј &засилувач; Замена На Екранот На Допир Дигитализатор Собранието Со Бесплатни Алатки за 4.7 Cater-Столб CA-T S41 CA - T S 41 Црна

JayTong Lcd Дисплеј &засилувач; Замена На Екранот На Допир Дигитализатор Собранието Со Бесплатни Алатки за 4.7 Cater-Столб CA-T

DEN 1086.08
Достапно за нарачка

Залиха

Компатибилен Со : 4.7 " Кетер-столб КА-Т С41 КА-Т с 41. Забелешка : - Замена/поправка на стари, скршени, испукани, оштетени, допирот не работи,проблеми со одговор на допир, нефункционални за лцд-екранот. - Силно предлагаме тестирајте го предметот добиен пред инсталацијата, ве молиме не отстранувајте заштитна фолија или ознаки при тестирање; чекори За Тестирање : 1. исчистете го флексибилниот кабел на екранот и отворот на матичната плоча пред тестот; 2. цврсто поврзете го новиот екран со матичната плоча; 3. осигурајте се дека батеријата е целосно наполнета, а ве молиме проверете дали вашата матична плоча не е скршена; 4. Вклучување, тестирано завршено. Ве молиме бидете внимателни за време на процесот на инсталација. Било какви проблеми, ве молиме контактирајте не на време. Не ја присилувајте инсталацијата. Благодарам.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат