0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Рачно изработени украси за облик на потковица Епоксидна смола од калапи за украсување алатки за украсување силиконски мувла DIY занаети украси за накит силиконски ?

Рачно изработени украси за облик на потковица Епоксидна смола од калапи за украсување алатки за украсување силиконски мувла

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Залиха

Лесен за употреба : Треба само да ја истурите смолата во силиконскиот калап за да направите занаетчиски производи. Спроведување на процесот на производство, исто така можете да додадете sequins, мали сушени цвеќиња, мали украси и други украсни предмети што ви се допаѓаат, за да направите свои уникатни занаети . Користете : За украси, алатки за украсување торта, украси за дома, правење занаети со DIY, итн. DIY мувла изработен од силиконски материјал, еколошки, флексибилен, еднократно и издржлив. Нашето снабдување со епоксидна смола е совршено и лесно може да се направи. Совршено е за сите loversубители на рачно изработени DIY или почетници кои се само нови во уметноста од смола. Дојдете придружете ни се и споделете ги вашите проекти за креативна смола!. Совршено за вас и вашето семејство DIY заедно.Униски подарок за некој што го цените : Дајте им на вашите подароци на вашите најблиски, пријател на родендени, Божиќ, Нови години, свадби, итн. Силиконски калап за да направите занаетчиски производи. Подготвувајќи го процесот на производство, можете да додадете и sequins, мали сушени цвеќиња, мали украси и други украсни предмети што ви се допаѓаат, за да направите свои уникатни занаети. Користете : За украси, алатки за украсување торта, украси за дома, правење занаети со DIY, итн. DIY мувла изработен од силиконски материјал, еколошки, флексибилен, еднократно и издржлив. Нашето снабдување со епоксидна смола е совршено и лесно може да се направи. Совршено е за сите loversубители на рачно изработени DIY или почетници кои се само нови во уметноста од смола. Дојдете придружете ни се и споделете ги вашите проекти за креативна смола!. Совршено за вас и вашето семејство DIY заедно. Уничен подарок за некој што го цените : Дајте им на вашите најблиски, пријател на родендени, Божиќ, Нови години, свадби, итн. Занаетчиски украси за накит силиконски калапи за калапи нови и високи квалитети : DIY мувла изработен од силиконски материјал, еколошки, флексибилен, еднократно и издржлив. , може да се рециклира. Користете : за украси, алатки за украсување торта, украси за домови, правење занаети за DIY, итн. Лесно за употреба : Треба да ја истурите смолата во силиконскиот калап за да направите занаетчиски производи. Зарачувајќи го процесот на производство, можете исто така да можете Додадете sequins, мали сушени цвеќиња, мали украси и други украсни предмети што ви се допаѓаат, за да направите ваш сопствен уникатен занает. Родендени, Божиќ, Нови години, свадби, итн. Совети за засилување : 1. Ние нудиме само силиконски калап. Ве молиме, направете свои! 2. По стискање и деформирање, треба само да се одморите некое време, а потоа да ја вратите државата.3. По употреба, ве молиме измијте со вода, а потоа исушете го, чувајте го рамно и чувајте на ладно место.4. Ве молиме, избегнувајте загревање и за остри алатки. Само за мувла на силикон, не е вклучено и други додатоци Демо на сликата. Спецификација : Материјал : Силиконска големина : Апликација.12x13cm/4.72x5.11 Incolor : Pink Quantity : 1 PCNote : Без пакет за малопродажба. -1 см грешка поради рачно мерење. PLS осигурете се дека не ви пречи пред да понудите. Да се ​​направи разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. Ви благодариме! Содржина на пакетот : 1 x силиконски калап.

Карактеристики на предлогот

Material:
Silicone
Size:
app.12x13cm/4.72x5.11in
Color:
Pink
Quantity:
1 Pc
Note:
No retail package.:
Please allow 0-1cm error due to manual measurement. pls make sure you do not mind before you bid.:
Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you!:
Package Contents:
1 x Silicone Mold :

Купувачи како што избираат