0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
СИОТИ 52мм Хауба за Леќи, Мат Третман Внатре, Алуминиумски Материјал, Компатибилен со Сите Леќи На Фотоапаратот s/C/N/F/O/P итн.

СИОТИ 52мм Хауба за Леќи, Мат Третман Внатре, Алуминиумски Материјал, Компатибилен со Сите Леќи На Фотоапаратот s/C/N/F/O/P

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Залиха

Материјал : алуминиумска легура. Производство : Обработени Од компјутерски систем за обработка На Нумеричка Контрола (ЦПУ). Третман : Третиран со камионска оксидација која изгледа Мат и продолжува да не избледува/ Против отпечатоци од прсти и се спротивставува на киселина и алкали и се спротивставува на абразија. Мат Третман Внатре : за спречување на дифузна рефлексија на светлината, внатрешната површина беше третирана со мат материјал, тоа ќе го подобри квалитетот на сликата. ●ОБРАБОТКА на ЦПУ е Изработена од алуминиумска легура со лесна и висока цврстина, не е лесно да се искриви. ●ТРЕТМАН НА ОКСИДАЦИЈА} телото на аспираторот од 52мм беше третирано со метална оксидација која изгледа мат и не избледува / Против отпечатоци од прсти и се спротивставува на киселина и алкали и се спротивставува на абразија. ●МАТ ТРЕТМАН ВНАТРЕ●Површината внатре е специјално обложена со црн мат третман за да се спречи од рефлексија на светлината, да се подобри квалитетот на сликата. ● ШИРОКА КОМПАТИБИЛНОСТ ● аспираторот на објективот работи со сите познати објективи на камерата на брендот, вклучуваат 37/39/40.5/43/46/49/52/55/58/62/67/72/77/82мм(обележан со симбол ""Ø" (Дијаметар), на пример : 039=39мм големина на конецот на објективот), изберете ја основата на стилот на аспираторот на објективот на растојанието и големината на фокусот на објективот(ако е потребно, ќе споделете СОВЕТИ ОД НАШЕТО ИСКУСТВО). ●W / ДОДАТОЦИ●1. 52ММ КАПА*1 : ја штити вашата леќа од честички, прашина, валкани, гребење и отпечатоци од прсти. 2. КРПА за ЧИСТЕЊЕ *1 : Ултра нежно и безбедно и без гребење, одговара за филтер за леќи и леќи и лцд и очила за камера. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >15мм. АПС-Ц : >20мм.Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >25мм. АПС-Ц : >30мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >40мм. Апс-Ц : >50мм. Совети : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуство, има вињетирање или не, фактор вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >22мм. АПС-Ц : >28мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн. Како да изберете тип на качулка за да избегнете вињетирање?. Целосна Рамка : >12мм. АПС-Ц : >16мм. Совети 1 : советот Е Само за повикување. Совети 2 : секој совет за типот на аспираторот врз основа на искуството, има вињетирање или не, факторот вклучува фокус на објективот, големина на објективот, големина на сензорот на камерата, модел на камера, дизајн на камерата итн.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат