0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Метална бакарна фолија Чиста бакарна лимна Фолија Бакарен Лим Тенка Плоча Од Фолија Ролна 99,9% Чиста Бакарна Лента Одлични За Занаети, Машински Продавници 100ммх1м/3, 9

Метална бакарна фолија Чиста бакарна лимна Фолија Бакарен Лим Тенка Плоча Од Фолија Ролна 99,9% Чиста Бакарна Лента Одлични

DEN 1376.48
Достапно за нарачка

Залиха

100% и висок квалитет. Мазна површина, ниска содржина на кислород. Висока чистота, фина организација. Тешко, силно. Одлично за заварување и лемење. Издржлив во употреба. Флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и. Може да се користи за проводен, термички и заварување. Непорозен, трахома, лабав. Електрична висока accurзија на точноста на површината, процесот на термичка обработка, електродата немаше насока. Широко се користи ВО самостојни проекти, хоби, занаети, декорација на згради, индустриска, спроводлива топлина. Може да се исече во различни форми по потреба.Црвениот бакар е 99,9% бакар. Целосно ја покажа еластичноста, добрата електрична спроводливост, топлинската спроводливост,. Бакарот е широко користен во производството на жици,кабли,четки,искри, електрична и термичка опрема, хемиска индустрија и други индустрии.Спецификација : големина На Производот(W x L) : 100mmx1m/3, 9x39. 4 инчи дебелина : 0,04 инчи/1мм бакарна чистота : 99,9% Материјал : методи За Обработка На Бакар : ласерска машина, цпу компјутер гонг, машина за гравирање, Машина За мелење Карактеристики : карактеристики На Производот : Добри механички својства, бенигна топла пластичност, висока јачина, добра пластичност,добра заварливост, Употреба : широк спектар на намени, како што се ремени за резервоари за вода,водоснабдување и дренажни цевки,медали, мев, серпентина цевки,сложени мали производи, ракотворби, хардверски делови,Музички инструменти итн. Пакет Вклучени : 1 x бакар Roll Service : ако имате било каков проблем со овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас. И ние ќе го решиме вашиот проблем што е можно поскоро. Различни спецификации се достапни за подобро задоволување на вашите потреби.Ако имате какви било прашања кога користите, слободно контактирајте не преку порака.

Карактеристики на предлогот

Product size( W x L):
100mmx1m/3.9x39. 4 inch
Thickness:
0.04inch/1mm
Copper purity:
99.9%
Material:
Copper
Processing methods:
Laser machine, CNC computer gong, engraving machine, milling machine
Characteristics:
Product features:
Good mechanical properties, benign hot plasticity, high strength, good plasticity, good weldability,
Uses:
A wide range of uses, such as water tank belts, water supply and drainage pipes,medals,bellows, serpentine pipes, complex small products,handicrafts, hardware parts, musical instruments,etc.
Package Included:
1 x copper Roll:
Service:
If you have any problem with this product, please feel free to contact us. And we will solve your problem as soon as possible.:
A variety of specifications are available to better meet your needs.:
If you have any questions when using, please feel free to contact us by message. :

Купувачи како што избираат