0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Uchida 520-20A Marvy Bold Tip 20 Color Taber Marker Set

Uchida 520-20A Marvy Bold Tip 20 Color Taber Marker Set

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Залиха

Производот е уникатен и носи свои природни карактеристики. Неговата уникатна боја не бара сода пепел, пареа или поставување на топлина. Овој производ е произведен во Јапонија. Димензии на пакетот : 1,61 инчи (H) x 11.01 инчи (L) x 7,91 инчи (W). Овој сет за примарни маркери на ткаенини за задебелување на точката е одличен за деца и возрасни кои создаваат ткаенина уметност. Добро за обележување, цртање и пишување на повеќето површини на ткаенини, особено памук. Тоа е вода, отпорна на хлор кога е суво, чисто или нежно миење и без мирис. Мастилото е без киселина, не токсично, пигментирано и се суши веднаш. Лесен за употреба без пареа, пеглање и хаос за чистење. Е во согласност со стандардот ASTM D4236. Пакет од 20 сет на бои. Мерки 1-3/8-инчен должина со ширина 7-3/4-инчи со висина од 11 инчи.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат