0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Автоматско мелење и пијалак за мелење од 12 чаши со пакет во прав и канистер за кафе и кафе

Автоматско мелење и пијалак за мелење од 12 чаши со пакет во прав и канистер за кафе и кафе

DEN 0.67
Достапно за нарачка

Залиха

Пакетот вклучува : Cuisinart Automatic Grind and Brew 12-чаша кофератор со дезгална киселина базирана кафе и еспресо машина за дејствување во прав, и канистер за кафе од не'рѓосувачки челик со мерна лажица. Моќна мелница за сечилото : Дизајнирано со моќна мелница за сечилото што автоматски мелеше грав непосредно пред да се подготви. Функција за пауза за пијалаци : Ако не сакате да почекате целосен тенџере за да се подготви, само користете ја функцијата Brew Pause за да уживате во чаша без да го прекинете циклусот на пијалаци. Едноставни контроли : Дали целата работа за вас со програмибилен 24-часовен пијалак започнува, прилагодлив авто-оф и 1-4 опции за поставување на чаши. Мелење на цели грав : Се одликува автоматски мелење на целиот грав пред подготовка. Пакетот вклучува : Cuisinart Automatic Grind and Brew 12-чаша кофератор со дезгална киселина базирана кафе и еспресо машина за дејствување во прав, и канистер за кафе од не'рѓосувачки челик со мерна лажица. Моќна мелница за сечилото : Дизајнирано со моќна мелница за сечилото што автоматски мелеше грав непосредно пред да се подготви. Функција за пауза за пијалаци : Ако не сакате да почекате целосен тенџере за да се подготви, само користете ја функцијата Brew Pause за да уживате во чаша без да го прекинете циклусот на пијалаци. Едноставни контроли : Дали целата работа за вас со програмибилен 24-часовен пијалак започнува, прилагодлив авто-оф и 1-4 опции за поставување на чаши. Мелење на цели грав : Се одликува автоматски мелење на целиот грав пред подготовка. Cuisinart DGB-400 Автоматско мелење и Brew 12-чаша кафе-ковчег што прави свежо кафе дома е лесно со автоматското мелење на Cuisinart и Brew 12-чаша. Дизајнирано со моќна мелница за сечилото што автоматски меле грав непосредно пред да се подготви, ја прави целата работа за вас со програмибилен 24-часовен старт за пијалаци, прилагодливи автоматски и опции за поставување 1-4 чаши. Претходно да имате тенџере со топло, вкусно кафе подготвено прво нешто наутро. Ако не сакате да почекате целосен тенџере за да се подготви, само користете ја функцијата Brew Pause за да уживате во чаша без да го прекинете циклусот на пијалаци. Плус, ако веќе имате пред земја кафе, користете ја опцијата за мелење за да ја приготвите до совршенство. Разновидна и едноставна за употреба, Cuisinart DGB-400 Automatic Grind и Brew ви го поштеди патувањето до кафуле. Во прав за кафе и еспресо машина заснована на лимонска киселина, спречуваат вашата машина за кафе да се затнат и да се распаѓа со оваа машина за отпуштање на машината Дезкал и еспресо во прав од Уренкс. Онаму каде што тврдата, густа минерална скала во резервоарот за топла вода може да ја уништи температурата на пијалакот на вашето кафе, редовно спуштањето е совршено решение за постигнување на конзистентни резултати од пијалоци. Не-токсична и биоразградлива и биоразградлива прашок базирана на киселина, дезимален прашок безбедно отстранува минерали и вар од вашиот производител на кафе. Канистер за кафе од не'рѓосувачки челик со мерна лажица зачувување и сервирајте го кафето со сигурен контејнер од Cheffwave, канистер за кафе од не'рѓосувачки челик Chefwave. Дизајнирано со издржлив не'рѓосувачки челик, го одржува кафето свежо, па дури и вклучува мерна лажица за погодност. Пакетот вклучува : Cuisinart DGB-400 Автоматски мелење и пијалак со 12-чаша за кафе, засновано на кафе и еспресо машина заснована на кафе и еспресо машина за спуштање во прав од не'рѓосувачки челик канистер со мерна лажица.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат