0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Тајното Масло ОД шеа Орев НА маите УСДА Сертифицирано Органско Природно Неразредено Ладно Цедено За Кожата Косата Усните И Ноктите

Тајното Масло ОД шеа Орев НА маите УСДА Сертифицирано Органско Природно Неразредено Ладно Цедено За Кожата Косата Усните И Ноктите

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Залиха

ГАРАНТИРАНО НАЈКВАЛИТЕТНО, НАЈМОЌНО МАСЛО ОД ШЕА ОРЕВ-Она што ги издвојува Нашите Етерични Масла е нашата неспоредлива чистота и концентрација. Само една состојка-Органско масло Од Шеа Орев, Природно, без прељубници или разредување, Тајните масла На Маите обезбедуваат максимална можна корист и се бескомпромисни. КОСА-Ако го нанесете ова масло на пржена или непослушна коса, можете да ја одржувате косата исправена, што го олеснува стилизирањето на косата и зајакнувањето на сјајот. ЗОШТО ДА КОРИСТИТЕ ОРГАНСКО МАСЛО ОД ШЕА ОРЕВ-Придобивките се тоа што е богато Со Витамин Е, богато со масни киселини и минерали, Спречува сува коса и кожа, ја омекнува косата, ја зајакнува косата за да го подобри растот на косата, Одлично масло за третман со врело масло, омекнува кршливи и суви кутикули, користете го како дневен навлажнувач, Нанесете го на краевите за да спречите кршење на косата, масирајте го скалпот, малку масло од шеа орев оди многу, брзо се апсорбира. Маслото од шеа орев е идеална состојка што се користи во козметичката индустрија во производството на креми за кожа, лосиони и шминка. Неговите физички својства му овозможуваат лесно да се апсорбира во кожата промовирајќи ја еластичноста на кожата; и нема да остави мрсни или мрсни остатоци типични за многу масла. содржи високо ниво на витамини а, Е, Ф и олеинска масна киселина. ГАРАНЦИЈА ЗА ВРАЌАЊЕ НА ПАРИТЕ-4-унца темно килибарно стаклено шише тоа може да биде дури и одличен додаток во вашата исхрана. Поради тоа колку е популарен шеа путерот и колку ја населува индустријата за убавина и нега на кожа, лесно може да се заборави колку може да биде моќен неговиот брат или сестра, маслото од шеа орев. Ако сте пробале шеа путер, но не ви се допаднало колку е тежок или можеби ако путерот не работи толку добро како што можеби сте се надевале, префрлањето на маслото од шеа орев наместо тоа може да ви ги покаже резултатите што ги очекувавте.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат