0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Изипизи Очила За Читање Б-Рамка | Сина Желка-Рх +3.00

Изипизи Очила За Читање Б-Рамка | Сина Желка-Рх +3.00

DEN 271.84
Достапно за нарачка

Залиха

неполаризирано. Изипизи Очила За Читање Б-Рамка Сина Желка-Рх +3.00. неполаризирано. Изипизи Очила За Читање Б-Рамка Сина Желка-Рх +3.00. Изипизи ја создаде Сината Желка Очила За Читање Б-Рамка за Да ви го обезбеди најдобриот пар очила за читање што можете да ги носите секој ден. Со асортиман од +1 - +3 во диоптрија, можете да изберете која сила најдобро функционира за вас. Висококвалитетната гумена текстура, поврзана со флексибилните рачки го прави Изипизи најдобар избор за лесни и удобни очила за читање! Спецификации : Облик #Б : Елегантен, класичен, правоаголен Унисекс, Универзален модел Лупи : за презбиопичните луѓе, гледањето јасно бара на почетокот дополнителен напор, а потоа станува, малку по малку, невозможно. Тогаш е неопходно да се носат очила за читање за внимателно да се видат Стандардите : овој модел е во согласност Со Европските стандарди за очила без рецепт (NF EN 14139) и со меѓународните стандарди за очила на рецепт (IS0 12870) Флексни шарки : Флексибилни и удобни раце, со пружински шарки, кои се прилагодуваат на сите форми и големини на лицето.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат