0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Нордиски Чист 18х20х1 мерв 8 Тру Мини Плиса Наизменична СТРУЈА Печка Филтри За Воздух 12 Пакување

Нордиски Чист 18х20х1 мерв 8 Тру Мини Плиса Наизменична СТРУЈА Печка Филтри За Воздух 12 Пакување

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Залиха

Номинална Големина : 18 х 20 х 1, Вистинска Големина : 17 1/2 х 19 1/2 х 3/4 (17,5 х 19,5 х 0,75). Напредни филтри за намалување на алергенот и за нови и за постари ЕДИНИЦИ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА. Идеален за клиенти кои сакаат подобрена филтрација, но се грижат за видот на зголемена отпорност на проток на воздух. Разновидните филтри За Тру Мини Набори работат во сите средини, вклучувајќи станбени, комерцијални и индустриски. Произведено во САД. Нордиските Чисти МЕРВ 8 Тру Мини ПЛИСИРАНИ Филтри за Воздух во Печката за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА обезбедуваат исклучителна филтрација и за домашните и за комерцијалните средини. Филтрите За воздух Со Мини-набори Имаат 3 пати повеќе набори од просечниот филтер за воздух, обезбедувајќи поголема површина за фаќање и отстранување на несаканите, штетни честички. Повеќе набори обезбедуваат максимална ефикасност без зголемување на отпорноста на протокот на воздух. Ова ви заштедува пари за ОДРЖУВАЊЕ НА СИСТЕМОТ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА и го зголемува животниот век на филтерот за печка за замена. Со поголема површина за филтрирање, нашите филтри За климатизација Тру Мини Плис имаат потенцијал да траат двојно подолго од конвенционално плисираните филтри за воздух. Нашите филтри за воздух во печката се произведуваат со помош на тешка рамка за табла за пијалоци отпорна на влага. Материјалот е електростатски наполнет за да привлече несакани честички. Користените медиуми нема да го промовираат растот на бактериите или мувлата на филтерот за воздух. Нашето внимание на најмалите детали резултира со поздрав простор за живеење. Важно е редовно да го менувате филтерот за НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА, особено за време на подобрувањата во домот. Препорачуваме да го менувате филтерот ЗА ПЕЧКИ ЗА КЛИМАТИЗАЦИЈА на секои 2-6 месеци, во зависност од вашата уникатна домашна или канцелариска средина. Важна Забелешка : Речиси сите филтри за печки имаат различна Вистинска Големина (точните димензии) од Номиналната Големина (името) отпечатена на филтерот за климатизација. Најдобро е да ја измерите точната големина На Вашиот Филтер За Климатизација И да ја споредите со Нашата Вистинска Големина за да бидете сигурни дека вашиот филтер за замена НА КЛИМАТИЗАЦИЈА одговара!.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат