0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Енерлити 30 засилувачи 125/250V NEMA 6-30R излез на електрична енергија, тешка 30A сад, за заварувачи, климатизери, електрични возила, генератори и повеќе, 2-пол, 3 жица, 65300-bk, цр?

Енерлити 30 засилувачи 125/250V NEMA 6-30R излез на електрична енергија, тешка 30A сад, за заварувачи, климатизери, електрични

DEN 2.33
Достапно за нарачка

Залиха

Тешка NEMA 6-30 R излез за напојување дизајниран за алатки и уреди со голема моќност, како што се заварувачи, секачи за плазма, електрични опсези и повеќе (ве молиме проверете го прирачникот на вашиот производител пред купувањето за да обезбедите компатибилност). Направени од трајни термопластични и најлон материјали за да се заштити садот од долгорочно абење и солза предизвикана од широка дневна употреба; Идеално за индустриски, комерцијални, па дури и станбени апликации. Компатибилен со приклучоците NEMA 6-30p; За најдобри резултати, користете модел на енергии 65351-bk (продадено одделно). 30 засилувач, 125/250 волт; Flambility UL94, рејтинг V2; индустриска оценка; директно сечило; Не е потребна неутрална жица; заземјување. Црна боја; НЕМА 6-30 R; терминали означени за лесна идентификација и брзо жици, наведени UL; 1-годишна гаранција. Enerlites 65300-BK е излез од 30 A сад дизајниран за големи, тешки уреди со големи побарувања. Излезот NEMA 6-30 R обезбедува до 30 засилувачи на енергија, што го прави совршен за заварувачи, генератори, комерцијална опрема за кујна и полнење на електрично возило. Тешкиот сад е направен од комбинација на нераскинлив поликарбонат термопластичен материјал и најлон отпорен на хемикалии за долготрајна издржливост. За најдобри резултати, користете со приклучокот 65351-bk од енергетски (продадени одделно). Проверете ги прирачниците или производителите на вашите уреди за да се осигурате дека NEMA 6-30 R е компатибилен со вашиот апарат (и). Овој производ е наведен со UL и вклучува едногодишна гаранција.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат