0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Деоксит Игра Кертриџ Решение

Деоксит Игра Кертриџ Решение

DEN 1393.60
Достапно за нарачка

Залиха

Ја отстранува нечистотијата додека раствора оксидација и корозија на метални површини. Ја подобрува Поврзаноста и ги намалува наизменичните врски. Одлична течност за чистење обезбедува заштита на играта. Работи СО било која игра кертриџ. Безбеден за употреба со пластика. Зошто Deox IT Игра Кертриџ Почиста е различна? Едноставните средства за чистење контакт или алкохолот ја мијат површинската нечистотија, прашина и нечистотија, но се покажуваат неефикасни за отстранување на оксидацијата и металните сулфиди. Овие тешки загадувачи всушност се закачуваат и стануваат составен дел од игрите контактирајте со метал. Единствениот вистински метод за елиминирање на оксидацијата и површинските сулфиди е со хемиска реакција. Проблемот со некои хемикалии е што тие можат да ја оштетат или стопат пластиката и тоа е Она што сам По себе Го става Растворот На Кертриџот Деоксит Во класа, бидејќи може хемиски да ги отстрани оксидацијата и површинските сулфиди, но е 100% безбеден за употреба на пластика.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат