0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Машка Адаптивна Памучна Панталона Со Отворен Грб

Машка Адаптивна Памучна Панталона Со Отворен Грб

DEN 703.68
Достапно за нарачка

Залиха

53% Памук / 45% Полиестер / 2% Спандекс. АДАПТИВНО ОБЛЕКУВАЊЕ : ова е адаптивна облека постарите сакаат, особено оние со посебни потреби или ограничена подвижност. Прилепувањата со отворен грб и лесно затворање го прават облекувањето од седечките, положувачките или стоечките позиции полесно од кога било. Овие адаптивни панталони за мажи со посебни потреби, исто така, имаат еластична еластична половина за едноставен процес, дури и ако е потребно асистирано облекување. ЦЕЛОСНО ДОСТОИНСТВО : ова се отцепените панталони што мажите ги сакаат затоа што имаат голем размавта за грб за целосна дискреција. Оваа постара облека за мажи исто така може да ги чува вашите клучеви, паричник, телефон и други мали personal предмети. Погодност и покриеност подвлечете ја оваа панталона за инвалидска количка. УДОБНОСТ ШТО ДИШЕ : покрај функцијата за лесно затворање, овој вид облека за хендикеп за мажи е дизајнирана за удобност. Овие пространи машки еластични панталони за половината за постари лица се направени од мек полиестерски памук што дише. Овие лесни јазичиња На Допир на овие панталони со солзи ги прават едноставни за прилагодување по потреба. СТАРАТЕЛ ДОВЕРЛИВ : овие иновативни високи еластични панталони за половината обезбедуваат удобност, сигурност и мир на умот. Затоа овие прилагодливи панталони се користат во домови, болници, помошни објекти за живеење, центри за рехабилитација и домови за стари лица. Оваа постара облека често се дава како подарок за оние кои се врзани за инвалидска количка, хендикепирани или физички ограничени. РАЗНОВИДНОСТ : Поради пространата, удобна природа на овие високи еластични панталони, тие често се користат како облека по операцијата. Тие понекогаш се категоризираат Како паркинсонова облека, облека за артритис, машки панталони со посебни потреби или панталони за катетер што мажите ги сакаат затоа што обезбедуваат лесен пристап до корисниците и старателите. Тие можат да се користат и како удобни панталони за инвалидска количка. Разновидноста ги прави идеални за операции на коленото, замена на колкот, скршени нозе и ситуации кога е потребен катетер. ГОЛЕМИНИ И БОЈА : Понудени во големини мали до големи, панталоните за истегнување на половината на овие мажи доаѓаат во привлечни Црни, Темни Морнарички, Каки и Сиви бои од Чеша. Овие машки панталони нудат удобност, пристапност и самодоверба, што ги прави совршен подарок за постарите мажи кои се борат да се облекуваат. ВРАЌАЊЕ ВО ДОБРОТВОРНИ ЦЕЛИ : како горд поддржувач На Друштвото За Алцхајмерова Болест Во Канада, дел од нашите приходи финансираат истражување за да најдат лек и да го подобрат квалитетот на животот на луѓето кои живеат со деменција.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат