0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Тејлетен Робот Мултифункционален Модул За Мини Засилување 3.7 V ДО 5V/8V/9V/12v Чекор До Табла 1.5 LED Индикатор Diy Модул ЗА Напон 10 парчиња

Тејлетен Робот Мултифункционален Модул За Мини Засилување 3.7 V ДО 5V/8V/9V/12v Чекор До Табла 1.5 LED Индикатор Diy Модул ЗА

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Мала големина, големина на производот : 22 € 11w 3.6 mm. Поддршка 5 V/8 V/9 V/12 V, стандардно Е 12 V. предната страна на ПХБ може да се види со зборовите А и Б.излезниот напон може да се промени со користење на рачката за лемење за вклучување и исклучување на подлогата. Основни параметри излезниот напон може да се постави НА 5 V/8 V/9 V/12 V, стандардно Е опсег НА Влезен напон ОД 12 V : 2,5 V~VOUT-0,5 V излезни перформанси : земете 3,7 V влез на литиумска батерија како пример, може да излезе 5 V1.2 A, 8 V0.7 A, 9 V0.6 A, 12 V0.5 A. осигурајте се дека влезната струја и излезната струја го прават тоа не надминува 1,5 а.опис на поставката за напон ПРЕДНАТА СТРАНА НА ПХБ МОЖЕ Да Се ВИДИ со зборовите а И б. ИЗЛЕЗНИОТ Напон може Да Се промени со користење НА РАЧКАТА За лемење За Вклучување И Исклучување На ПОДЛОГАТА. Во следната табела, 0 значи дека подлогата е исклучена и 1 значи дека подлогата е поврзана. А Б ВАУТ 0 0 5В 0 1 8В 1 0 9В 1 1 12В подлогата до ИНДИКАТОРОТ ЗА ЛЕР, исто така, може да се исклучи за да се исклучи индикаторот. Големина на производот : 22x 11x 3.6 mm.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат