0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Маска ЗА Лице ХАЛИДОДО КН95, Удобна Безбедносна Маска За Дишење Со 5 Слоја

Маска ЗА Лице ХАЛИДОДО КН95, Удобна Безбедносна Маска За Дишење Со 5 Слоја

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Нега и Употреба : Чувајте ја маската за лице чиста пред употреба. Не допирајте ја задната страна на маската за лице. Не мијте ја маската за лице со вода. Водата ќе ја уништи способноста за филтрирање и заштитната природа на маската. Не испарувајте ја маската за лице или ставете ја во микробранова печка. Осигурајте се да ја отфрлите маската за лице кога станува видливо дитри или отпорност на дишење неверојатно се зголемува. Добро Завиткан : овој производможе да го избегне загадувањето предизвикано од допир при земање на маската. Може совршено да се стави во вашиот ранец, чанта и џеб. Заштита од 5 Слоја : оваа МАСКА КН95 е изработена од 2 неткаени надворешни слоеви, 2 внатрешен филтер разнесен од топење, 1 неткаен памучен среден слој, нуди поголема заштита од стандардната маска од 3 Слоја за еднократна употреба. Ефикасноста на филтерот е 95% што е тестирано од НППТЛ, во голема мера ве спречува од прашина, ПМ 2.5, магла, чад, автомобилски издувни гасови итн. Удобно и Дише : Оваа Голема МАСКА ЗА лице KN95 користи неткаен материјал погоден за кожата, без иритација на вашата кожа, Високоеластични јамки за уши и прилагодлив клип за нос за да се обезбеди удобно вклопување и без напрегање на ушите. Тој е лесен и преклоплив, лесно може да ги покрие устата, носот и брадата. Создава цврста заптивка и спречува замаглување на очилата. Одрекување : оваа МАСКА KN95 НЕ е Маска N95. За повеќе информации ЗА МАСКИТЕ КН95 погледнете го следново пред вас purchase : .com/About KN95s.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат