0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Диги Нео ПЦИ Експрес 4 Порта

Диги Нео ПЦИ Експрес 4 Порта

DEN 348.80
Достапно за нарачка

Залиха

Продадени како 1 Секој. Серискиот адаптер е конструиран за сигурно проширување на сериската порта во тесни работни простори и специјализирани средини на серверот/КОМПЈУТЕРОТ. Потребна е типична 20 ма, максимална 100 ма на +5 В и типична 100 ма на +12 В, 150 ма максимална моќност за сигурно работење. Карактеристики ниска латентност за сигурни перформанси и поддржува поддршка За возачот На Виндоус И Линукс, низок профил и стандарден профил. Тежи 2.00 мл. Мерки 2.45""H x 0.72 ""W x 4.72 "" L. работи добро НА PCI express платформа и вклучува еден PCI express слот. Поддржува Виндоус 8, Виндоус 7, Виндоус Сервер 2012, Виндоус Виста, Виндоус сервер 2003 оперативни системи. Серискиот адаптер со 4 порти претвора една USB порта во четири сериски порти RS232. Поддржува пропусност до 921,6 Kbps за сигурни перформанси. Потребен е опсег на работна температура од 0-55 Степени Ц и релативна влажност од 5 - 90% (некондензирање). Вклучува DB-25, DB-9 вентилатор кабли, DB-25, DB-9 И RJ-45 конектор кутии. 4 или 8 рс-232 сериски порти, PCI Експрес слот поддршка, флексибилни каблирање и конектор опции, пренапони сузбивање на сите сигнал. Ги исполнува УЛ 1950, АДС 22.2 Бр. 950, ЕН60950, АС3260, Фкц Дел 15 (Класа Б), ЕН55022 (Класа Б) сертификација и стандард. Digi Нео 4-Порт PCI Express сериски адаптер карактеристики rs-232 сериски порти со голема брзина со 460,8 0 kbps стапка на податоци. Нуди солидни перформанси по разумна цена.Диги Нео 77000890 4-Порт РС-232 PCI Експрес сериски адаптер испорачува стапка на податоци до 460,80 Kbps во секоја сериска порта за ефикасно враќање и пренос на податоци. Добро дизајнираниот модул ефикасно ја поддржува платформата ЗА КОМПЈУТЕР и има фактор на форма на картичка за лесна употреба.- Серискиот адаптер е конструиран за сигурно проширување на сериската порта во тесни работни простори и специјализирани средини на серверот/КОМПЈУТЕРОТ.- Мерки 2.45 ""H x 0.72 ""W x 4.72 "" L. - 4-порт сериски адаптер конвертира една USB порта на четири RS232 сериски порти.- Вклучува DB-25, DB-9 вентилатор кабли, DB-25, DB-9 И RJ-45 конектор кутии.- Бара типична 20 ма, максимална 100 ма на +5 В и типична 100 ма на +12 В, 150 ма максимална моќност за сигурно работење.- Работи добро НА PCI експрес платформа и вклучува еден PCI експрес слот.- Поддржува пропусност до 921,6 Kbps за сигурни перформанси.-4 или 8 рс-232 сериски порти, PCI Експрес слот поддршка, флексибилни каблирање и конектор опции, пренапони сузбивање на сите сигнал.- Карактеристики ниска латентност за сигурни перформанси и поддржува поддршка За возачот На Виндоус И Линукс, низок профил и стандарден профил.- Поддржува Виндоус 8, Виндоус 7, Виндоус Сервер 2012, Виндоус Виста, Виндоус сервер 2003 оперативни системи.- Потребен е опсег на работна температура од 0-55 Степени Ц и релативна влажност од 5 - 90% (некондензација).- Ги исполнува УЛ 1950, АДС 22.2 Бр. 950, ЕН60950, АС3260, Фкц Дел 15 (Класа Б), ЕН55022 (Класа Б) сертификација и стандард.- Тежи 2.00 мл.- Продадени како 1 секој.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат