0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
DIY AHK Бакар Пептид Решение AHK-Cu Скалпот Коса

DIY AHK Бакар Пептид Решение AHK-Cu Скалпот Коса

DEN 1.33
Достапно за нарачка

Залиха

Бакар Трипептид-3 Предложи да се подобри Растот на Косата на Скалпот. Прилагодете ја вашата нега на коса и Заштедете пари со тоа што ќе направите свој-сам-додадете на вашиот омилен производ или ваш. Бара дополнително разредување пред нанесувањето. Течноста растворлива во вода го олеснува правењето сопствен серум. Природен Минерален Бакар Пептид Раствор Формулиран од хемичар во САД. Вклучува процентуален водич, пипета за мерење и врска до видео инструкции. Лесно се додава во шампон, регенератор или постоечки производ за раст на косата кој веќе не содржи бакар. Ова е САМ производ што може да се додаде на препорачаното ниво на серуми за кожа, коса и нокти, креми или препарати. Стапка на употреба : 0,5% до 2% - вклучен пипет и процентуален водич. Гхк Бакарните Пептиди треба да се користат на рн нивоа помеѓу 5-7, не пониски од 5. За најдобри резултати, не користете ги со кисели препарати пониски од p H 5, или со лимонска киселина, аскорбинска киселина, алфа хидрокси киселини итн.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат