0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Регулатор На Притисок На Филтерот за воздух, Комплет За Мерач На Регулатор На Притисок На Компримиран Воздух 1.0 MPa 40 qm-Регулатор На Компресор За Воздух, Филтри

Регулатор На Притисок На Филтерот за воздух, Комплет За Мерач На Регулатор На Притисок На Компримиран Воздух 1.0 MPa 40 qm-Регулатор

DEN 309.60
Достапно за нарачка

Залиха

За пневматски СИСТЕМИ : Се Користи за филтрирање на воздухот, одвојување на вода со масло во третман на вода, пневматски системи и опрема за автоматизација. ДОБРА ХЕРМЕТИЧНОСТ : Дојдете со проѕирна чаша за контејнери, поседувајте отпорност на висока температура, висока јачина и добра херметичка цврстина. ПРИЛАГОДЕТЕ ЈА ЈАЧИНАТА НА ПРИТИСОКОТ НЕЗАВИСНО : повлечете го вентилот за регулирање на притисокот за да го отклучите и прилагодете ја јачината на притисокот независно. УСЛУГА ПО ПРОДАЖБАТА : ако не сте целосно задоволни од купувањето или производот,ве молиме не двоумете се да не контактирате навреме и ние ќе ви го решиме проблемот што е можно поскоро. ТОЧНО ЧИТАЊЕ : Точниот манометар обезбедува точно читање, лесен за набудување, многу лесен за употреба. За пневматски СИСТЕМИ : Се Користи за филтрирање на воздухот, одвојување на вода со масло во третман на вода, пневматски системи и опрема за автоматизација. ДОБРА ХЕРМЕТИЧНОСТ : Дојдете со проѕирна чаша за контејнери, поседувајте отпорност на висока температура, висока јачина и добра херметичка цврстина. ПРИЛАГОДЕТЕ ЈА ЈАЧИНАТА НА ПРИТИСОКОТ НЕЗАВИСНО : повлечете го вентилот за регулирање на притисокот за да го отклучите и прилагодете ја јачината на притисокот независно. УСЛУГА ПО ПРОДАЖБАТА : ако не сте целосно задоволни од купувањето или производот,ве молиме не двоумете се да не контактирате навреме и ние ќе ви го решиме проблемот што е можно поскоро. ТОЧНО ЧИТАЊЕ : Точниот манометар обезбедува точно читање, лесен за набудување, многу лесен за употреба. Спецификација : Тип На Артикал : Компримиран Филтер За Воздух Регулатор Комбо Материјал : Алуминиумска легура Загарантирана Отпорност На Притисок : 1,5 MPa (15kgf/cm2) Максимален Работен Притисок : 1,0 MPa (10kgf/cm2) Околина И Температура На Течноста : 5-60 Quilter Елемент Точност : 40wm Заштитен Капак : Вклучен Модел SFR200 SFR300 SFR400 поврзување цевка калибар G1/4 г3/8 Г1/2 Мерач На Притисок Калибар Г1/8 Г1/8 Г1/8 Пакет Листа : 1 Х Филтер 1 Х манометар 1 х заграда одбор забелешка : 1. Одржувајте го гасоводот чист и продолжете го работниот век. 2. Телото на садот е направено од поликарбонатна смола. Не користете растворувачи како што е трихлороетилен разредувач. Користете сапун за садови за чистење.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
Compressed Air Filter Regulator Combo
Material:
Aluminum alloy
Guaranteed Pressure Resistance:
1.5MPa (15kgf/cm²)
Maximum Working Pressure:
1.0MPa (10kgf/cm²)
Environment and Fluid Temperature:
5-60℃
Filter Element Accuracy:
40μm
Protective Cover:
Included
Model SFR200  SFR300 SFR400  Connecting pipe caliber  G1/4  G3/8  G1/2 Pressure gauge caliber  G1/8  G1/8  G1/8 :
Package List:
1 x Filter:
1 x Pressure Gauge:
1 x Bracket Board:
Note:
1. Keep the pipeline clean and prolong the service life.:
2. The bowl body is made of polycarbonate resin. Do not use solvents such as trichloroethylene diluent. Use dish soap for cleaning.:

Купувачи како што избираат