0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Лилијан Споменици Бела Погребна Кремација Урна Со Златни Пеперутки Марипосас Модел Во Месинг За Човечка Пепел Погоден За Гробишта Погребни Вклопувања Остатоци Од

Лилијан Споменици Бела Погребна Кремација Урна Со Златни Пеперутки Марипосас Модел Во Месинг За Човечка Пепел Погоден За Гробишта

DEN 1279.84
Достапно за нарачка

Залиха

Овој висококвалитетен производ во 100% Месинг е деликатно рачно изработен од искусни занаетчии во Индија според строгите стандарди на Спомениците На Лилијан. Урната е издржлива и лесна за одржување; едноставно избришете ја урната со чиста сува крпа. Врвот со навојна завртка безбедно ги содржи остатоците од вашата сакана, додека дното покриено со филц го штити вашиот мебел. Сите наши урни се завиткани во кадифен торба и безбедно спакувани во кутија за испорака. Висина : 10.5" Ширина : 6.7 " Тежина : фунти. Капацитет : 200 кубни инчи. Погребната урна одговара на остатоците од повеќето возрасни лица со тежина до 200 килограми. Ова е урна со стандардна големина што може да се користи за возрасни со помала големина, како и за остатоци од домашни миленици. Рачно врежани златни пеперутки во лет над убава бела емајлирана позадина од слонова коска. Пеперутките ја покриваат целата површина на оваа деликатна погребна урна во боја на крем. Оваа висококвалитетна тешка месинг метална урна е завршена јасен заштитен слој. Пеперутката е духовен симбол поради нејзината трансформација од гасеница која ползи по земјата во прекрасно, речиси етерично суштество кое лета низ воздухот. Тоа е исто така симбол за личен раст и духовно повторно раѓање. Изработени од тежок месинг метал. Капак со тенок навој за безбедност и безбедност. Деликатно рачно изработени од искусни занаетчии Во Индија според строгите стандарди на Спомениците На Лилијан. Златна и крем боја подножје додава ниво на елеганција. Дното покриено со филц за заштита на мебелот или нишата. Дома. Лажат. Колумбариум. Погреб. Урната е рачно украсена во светла емајл покриена со јасен заштитен лак. Едноставно избришете со мека сува крпа за да изгледа убаво. Поради завршувањето на емајлот, урната не може да се вреже, Видете ги нашите гравирани плочи направени специјално за нашите урни (видете подолу). Спомениците на лилијан имаат целосна линија на погребни урни, вклучувајќи неколку модели на пеперутки достапни во различни бои и завршетоци. Урната е издржлива и лесна за одржување; едноставно избришете ја урната со чиста сува крпа. Врвот со навојна завртка безбедно ги содржи остатоците од вашата сакана, додека дното покриено со филц го штити вашиот мебел. Сите наши урни се завиткани во кадифен торба и безбедно спакувани во кутија за испорака. УБАВА И ИЗДРЖЛИВА-Рачно изработена И дизајнирана да ја претставува вашата вечна љубов, оваа урна за кремирање со елегантна медитеранска сина завршница е цврста, издржлива и изградена да трае. Обезбедува сигурен и сигурен печат.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат