0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Ekena Millwork CM23PMSGS Палмето Таванот Медалјон, 23 5/8OD x 3 5/8 ID x 1 5/8 P, Рачно Насликани Челик Сива

Ekena Millwork CM23PMSGS Палмето Таванот Медалјон, 23 5/8OD x 3 5/8 ID x 1 5/8 P, Рачно Насликани Челик Сива

DEN 2406.40
Достапно за нарачка

Залиха

Димензии : 23-5/8 во. Надворешен Дијаметар x 3-5/8 во. Внатре Дијаметар x 1-5/8 во. Проекција х 3-5/8 во. Крошна. Лесен за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени рачно насликани детали. Може да се исечат, дупчат, залепат или навртуваат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајн можности. Димензии : 23-5/8 во. Надворешен Дијаметар x 3-5/8 во. Внатре Дијаметар x 1-5/8 во. Проекција х 3-5/8 во. Крошна. Лесен за брза и лесна инсталација без проблеми. Јасно длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир. Богати сложени рачно насликани детали. Може да се исечат, дупчат, залепат или навртуваат со вообичаени алатки. Додадете вредност и стил ефтино. Бескрајни креативни и дизајн можности. Нашите колекции на медалјони на таванот се моделирани по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа рачно издлабуваат оригинално парче. Да се биде рачно издлабено секое парче е богато детално со длабок релјеф, остри линии и навистина уникатен допир. Тоа мастер парче потоа се користи за создавање мајстор за мувла. Откако ќе се создаде мајсторот за мувла, ја користиме нашата уретанска пена со висока густина за да го формираме секој медалјон. Завршениот изглед е прекрасно детален, мала тежина, цврста конструкција, фокусно парче. Сличноста со оригиналните гипсени медалјони се постигнува само со користење на нашиот уретан со висока густина, а не формиран вакуум, медалјони од типот "пластика". Медалјони може да се намали со користење на стандардни алатки за обработка на дрво за да додадете дупка за електрични или таванот вентилатор крошна. Медалјони се мала тежина за лесна инсталација. Тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте. Овие се на залиха и достапни за непосредна испорака. Со тркалезни, дијамантски, овални, квадратни и правоаголни дизајни, има нешто за сечија желба. Еклектичните, современи, органски, цветни, традиционални и класични текстури и дезени го истакнуваат секој стил на украсување на домот. Медалјони се накит за домот, и кога се насликани и спарени заедно, тие можат да состават голем ефект. Комбинацијата на форми и текстури создава совршен стил на потпис. Вентилаторите на таванот нудат и дизајн и функција во просторијата, но ретко имаат стилска крошна. Со инсталирање на тавански медалјон ќе го подобрите изгледот и стилот на секој вентилатор во секоја просторија. Кога се спарени заедно, акцентите на таванот, како што се прстените и медалјоните, нудат одлична можност за надградба на обичен светилник или обичен тавански простор до извонредна фокусна точка. Овие брзи инсталации и достапни додатоци доаѓаат во огромен опсег на големини, форми и стилови. Достапно во прекрасни претходно обоени завршетоци како металик, крцкање, рамно и дрво за оние кои сакаат едноставно да одговараат на нивната моментална шема на бои или можете да додадете свој личен допир додека доаѓаат фабрика подготвена подготвена за боја исто така. Изберете цела или поделена, за уште полесна инсталација. Едноставно лепак, завртка и боја. Инстант надградба!.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат