0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
3 стакло дијамантски битови за вежба за шишиња комплет за ламби 1/2 Бит за вежба за стаклени шишиња со упатство за вежбање за права дупки Водич за дупчење за стакло ши

3 стакло дијамантски битови за вежба за шишиња комплет за ламби 1/2 Бит за вежба за стаклени шишиња со упатство за вежбање за

DEN 351.68
Достапно за нарачка

Залиха

Имајте контејнер со вода до вас, за да можете да ги натопите битовите за вежбање со дијаманти за стакло во водата на секои 10 секунди за да ги одржите битките за стаклото на стаклото и да го задржите сечење на стаклото, бидејќи оваа вежба за вежбање на дијаманти има поголеми честички од дијамантска решетка отколку отколку отколку Редовни дијаманти врзани битови за вежбање, така што тие се загреваат при сечење на стаклени шишиња. 1/2 во дијамантска вежба бит 1/2 Инч 3 пакет за порцеланска плочка за вежбање бит стакло вежба за бит дијамантски бит со основен водич за да се одржи на место и да се спречи скокање од 13мм порцелански бит за керамичка плочка. Други делови за вежба за стакло за шишиња достапни во нашата продавница од 1/4 "дупчење за дупки за светла за шишиња и комплет за ламби на asonидарски тегла до 7 1/4 дијамантски битови за стакло и порцелан.Како да вежбате дупка во стаклено шише со комплет за пила за стаклена дупка без да го скршите - проверете дали шишето со вино во кое дупчите дупка е суво. Земете го стаклото со дијамантско јадро стакло и проверете дали се вклопуваат во упатството за дупчење, ако е затегнато, прво можете да го истрчате стаклото преку него и ќе се истроши до големината на стаклото за вежбање. Мало движење на мавтање додека ги дупчите шишињата со алкохол ќе го направи дијамантскиот дупка, пиланата бит поставена поефикасно и бит за вежбање со дијаманти трае подолго. Сет за стаклени дупки за стакло е стаклена шишичка секач што се користи за хоби ламба, правејќи комплет за дупчење и правење дупки за светла за шише со вино за шишиња со алкохол или правење свои стаклени блокови за занаети со комплет за дупка и DIY ламба. Земете го стаклото со стакло од дијамантско јадро и проверете дали се вклопувате во водичот за дупчење, ако е затегнато, прво можете да ја истрчате стаклото низ него прво И ќе се истроши до големината на стаклото за вежбање со стакло. Контејнер со вода до вас за да можете да ги натопите битовите за вежбање со дијаманти за стакло во водата на секои 10 секунди за да ги одржите парчињата за вежбање на стаклото и да го задржите сечење на стаклото ладно, бидејќи овој бит за вежбање на дијаманти има поголеми честички од дијамант од дијаманти од редовните дијаманти од редовниот дијамант Влезени битови за вежбање, така што тие се загреваат при сечење на стаклени шишиња. Стаклена плочка за плочки за стаклена блокада Користете го стаклото јадрото за дупчење дупки за комплетот за ламби за ламби за маса. Стаклена плочка за плочки за стаклена блокада Користете го стаклото јадрото за дупчење дупки за комплетот за ламби за ламби за маса.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат