0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
1PCS KY-019 5V 1 модул за реле за канали

1PCS KY-019 5V 1 модул за реле за канали

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Залиха

Може да се користи како модул за развој на табла за развој на микроконтролер може да се користи како контрола на апаратот за дома. Транзистор погон за зголемување на игличките за контрола на релето на калем висока импеданса. Контролниот игла има повлечено коло за да се спречи испразнето реле за дефект. Потекло : CN (потекло) Тип : Напон регулатомодел Број : KY-019 Application : Computer Dissipation Power : 5 V.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат