0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
ACEIRMC 5PCS HTU21D Сензор за сензор за влажност на температурата I2C IIC 1,5V до 3.6V 0-100 RH компатибилен со SHT20 SHT21 Заменете го SHT15

ACEIRMC 5PCS HTU21D Сензор за сензор за влажност на температурата I2C IIC 1,5V до 3.6V 0-100 RH компатибилен со SHT20 SHT21

DEN 191.84
Достапно за нарачка

Залиха

Новата генерација на сензори за температура и влажност на HTU21 D постави нови стандарди во однос на големината и интелигенцијата : вметнува двоен ред, рамен, безводен DFN пакет за рефлукција, со долната површина од 3х3мм и висина од 1,1мм. Излез на сензорот Калибриран дигитален сигнал, стандарден формат I2 C. Диверзифициран излез, широк опсег на напон на работа, исто така има точност на висока температура и точност на влажноста. Наменети за апликации со мала моќност и мал волумен, модулите HTU21 серии се карактеризираат со добар квалитет, брз одговор, силна способност за анти-мешање и перформанси со висока цена. Малиот волумен (3x3mm), мала потрошувачка на енергија. HTU21 D може да биде целосно компатибилен со SHT20 и SHT21 во Швајцарија, иглата до иглата може да се реализира на хардверските иглички, без да се измени таблата на колото. Напон на напојување : 1.5 V-3.6 V, Опсег на мерење на влажност : 0-100% RH, опсег на точност на влажноста (10% RH до 95% RH) : HTU21 D ± 2% RH, опсег на мерење на температурата : -40 ℃ ℃105. HTU21 D е ниска цена, лесен за употреба, многу точен, дигитален сензор за влажност и температура. Овој сензор е идеален за сензори за животна средина и логирање на податоци и совршен за временски станици или системи за контрола на влажникот. Сè што ви треба е две реда за I2 C комуникација и ќе имате релативна читање на влажност и многу точни читања на температурата како бонус!. Постојат само четири иглички што треба да се закачат за да се започне со користење на овој сензор во проект. Еден за VCC, еден за GND и две линии на податоци за комуникација со I2 C. Оваа табла за разбивање има изградено отпорници за повлекување од 4,7 кг за I2 C комуникации. Ако закачувате повеќе уреди за I2 C во истиот автобус, можеби ќе сакате да ги оневозможите овие отпорници. Напон на напојување : 1.5 V-3.6 V. Опсег на мерење на влажноста : 0-100% RH. Опсег на мерење на температурата : -40 ℃ —105. Максимална потрошувачка на енергија : 2,7 uw. Комуникација : I2 C. Опсег на точност на влажноста (10% RH до 95% RH) : HTU21 D ± 2% RH. Хистереза ​​на влажност : ± 1% RH. Време на мерење : 50ms. Во лебдат : -0,5% RH / година. Време на одговор : 5s. 5 * HTU21 D Модул за развод на сензорот за влажност на температурата.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат