0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Metric Machine UXCELL Tap M10 и M12 H2 HSS Необјавен 3 и 4 директно флејти за прислушување DIY алатка 4PCS

Metric Machine UXCELL Tap M10 и M12 H2 HSS Необјавен 3 и 4 директно флејти за прислушување DIY алатка 4PCS

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Залиха

Големина на низата : M10 x 1,25мм. Челините со голема брзина се со голема цврстина и цврстина за отпорност на абење, добро прилагодени за апликации за општа намена. Може да направи нови нишки или да ги преиспита оштетените или заглавени нишки. Неципираните славини се карактеризираат со основната подлога без дополнителни облоги и вклопуваат широк спектар на апликации. Погоден за повеќето метали, железна плоча, бакар, цинк, легура челик, абразивен челик, челик A3, не'рѓосувачки челик, итн. Стандарден дизајн на метричка нишка, јасен и уредно, обезбедете брзо отстранување на чипови за ефикасно навојување. Тапите може да се применат за машина за навој и електрични вежби, користете за да се намали конецот во дупката, создавајќи женска површина која функционира како орев. Карактеристики : Рабови за сечење на затегнување и дијаметар M10 и M12 директно навојна флејта. Користена со течност за сечење или чувајте ја влажна при прислушување, ќе трае подолго. Должина на 0,28 инчи : 26,5мм / 1.04 инчи, 30мм / 1,18 инхтотална должина : 79,6мм / 3,13 инчи, 87,5мм / 3,44 инчен материјал : HSS (високо-брзински челик) Содржина на пакетот : 2 x M10 Метрика машина Tap2 X M12 Metric Machine Taptips Taptips : 1. Препорачаната тврдост на материјалот за прислушување не е премногу висока : Погодна за повеќето метали, железна плоча, бакар, цинк, легура челик, абразивен челик, челик А3, не'рѓосувачки челик, итн. живот при прислушување.2. Ве молиме контролирајте ја брзината според материјалната цврстина. Колку е поголема цврстината, толку е побавна брзината. Брза брзина со мал вртежен момент; бавна брзина со висок вртежен момент. Силата мора да биде униформа во операциите за прислушување.3. Прво вежбајте ја дупката со вежба за пресврт, а потоа користете ги прислушувањата на чешмите. Аголот на прислушување треба да биде вертикален 90 степени и да се задржи стабилна.4. Длабочината на прислушување не треба да надминува 1,5 пати повеќе од дијаметарот на чешмата : на пример : дијаметар на M5x0.8 Околу 5мм, длабочината не треба да надминува 7,5 мм.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат