0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Редикс XL мраз пакет за операција за замена на коленото, ледени пакувања со стапало на глуждот за повреди кои можат да се користат гел за ладно компресија терапија з?

Редикс XL мраз пакет за операција за замена на коленото, ледени пакувања со стапало на глуждот за повреди кои можат да се користат

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Со врвен материјал, уникатен стил и фини занаетчиски детали, правењето на ова обвивка за мраз колено со ладна компресија е одличен подарок за вашето семејство, пријатели и најблиски. Идеално за плантарна фасцитис, Ахил тетинитис и го забрзува времето за заздравување. Ефективно обвивка за мраз на коленото за олеснување на болката - Оваа XL мраз на коленото ќе обезбеди 35% повеќе површина за покривање на гел од стандардната големина и го покрива целото колено за мускулите да се опорават по напорна активност, повреда или хируршка процедура. Мекиот кадифен капак спречува капење на замрзнување и кондензација вода. Може да се користи додека седите, да легнете или да стоите, ефикасно за да ги смирите повредените мускули, зглобовите и закрепнувањето од операцијата. Плишната обвивка е за корисниците да се прилагодат на студената температура и да избегнуваат вода за вода од ладење. Универзалниот дизајн се вклопува во десно или лево глужд. Мекиот кадифен капак спречува капење на замрзнување и кондензација вода. Може да се користи додека седите, да легнете или да стоите, ефикасно за да ги смирите повредените мускули, зглобовите и закрепнувањето од операцијата. Бесплатна примена на терапија со мраз и компресија-Три прилагодливи ленти обезбедуваат пакувања со мраз на стапалото обезбедени околу стапалото и глуждот за апликација без раце и целиот спектар на движење. Ефективно обвивка за мраз на коленото за олеснување на болката - Оваа XL мраз на коленото ќе обезбеди 35% повеќе површина за покривање на гел од стандардната големина и го покрива целото колено за мускулите да се опорават по напорна активност, повреда или хируршка процедура. Целосно покривање на мраз пакувања за глуждот и стапалото- пакувањата со мраз на глуждот за повреди што можат да се користат е ново дизајнирано со двојно покритие- мек кадифен и издржлив најлон. Прекрасниот квалитет на гел за квалитет- Широкиот запечатен раб и најлонската обвивка од екстра дебела се протекуваат и сигурни за повторна употреба. Универзалниот дизајн се вклопува во десно или лево глужд. Тој нуди силна компресија комбинација со ладна терапија, така што ќе можете да добиете оптимално влијание за олеснување на болката во глуждот. Студените пакувања со целосна покриеност околу стапалото и глуждот, обезбедуваат итно, опремено олеснување за работното работење или пост-повреда и помагаат да се намали отокот. Целосно покривање на мраз пакувања за глуждот и стапалото- пакувањата со мраз на глуждот за повреди што можат да се користат е ново дизајнирано со двојно покритие- мек кадифен и издржлив најлон. Додека најлон надворешноста ја нагласува подлабоката и постудена пенетрација на ладната терапија за да се олесни замор на мускулите.Ние сме посветени на испорака на квалитетни производи на нашите клиенти со ултра нега и сигурни услуги по продажбата. Додека најлон надворешноста ја нагласува подлабоката и постудена пенетрација на ладната терапија за да се олесни замор на мускулите. Патентиран леден пакет за колено- Оваа ново-дизајнирана реверзибилна обвивка за мраз на коленото се вклопува или на лево или десно колено без завиткување на пешкири. Со врвен материјал, уникатен стил и фини занаетчиски детали, правењето на ова обвивка за мраз колено со ладна компресија е одличен подарок за вашето семејство, пријатели и најблиски. Бесплатна примена на терапија со мраз и компресија-Три прилагодливи ленти обезбедуваат пакувања со мраз на стапалото обезбедени околу стапалото и глуждот за апликација без раце и целиот спектар на движење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат