0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Печатач за етикети за испорака за мал бизнис и пакет, 203DPI голема брзина 4x6 Термички печатач Термички етикета за печатач за печатач Поддршка Поддршка и за ОС X, печата

Печатач за етикети за испорака за мал бизнис и пакет, 203DPI голема брзина 4x6 Термички печатач Термички етикета за печатач

DEN 688.00
Достапно за нарачка

Залиха

Параметри : Десктоп етикета Печатач за печатење Ширина на хартија : 108мм (4,25 инчи); Брзина на печатење : 180мм/с; брза и лесна инсталација. Висока резолуција : Печатачот со билети со висока резолуција 203dpi поддржува печатење на јасно етикети за домашни канцеларии и деловни активности. Лесна врска : Поврзете го вашиот печатач за прием со компјутер преку USB кабел, за нов лаптоп i OS со портата Type C, ве молиме користете USB C до USB B кабелот за печатач за да се поврзете. Достапно за Windows (XP и понови) и за оперативниот систем (10.9 и понови). Функција : Автоматски фатете ја првата етикета, откријте ја големината, интервалот и карактеристиките на етикетата и лоцирајте ја машината за производител на етикети на линијата солза. Висока брзина : Висока брзина на печатење од 7 инчи во секунда, до 60 1.57in x 4,25in етикети за испорака во минута. Параметри : Десктоп етикета Печатач за печатење Ширина на хартија : 108мм (4,25 инчи); Брзина на печатење : 180мм/с; брза и лесна инсталација. Висока резолуција : Печатачот со билети со висока резолуција 203dpi поддржува печатење на јасно етикети за домашни канцеларии и деловни активности. Лесна врска : Поврзете го вашиот печатач за прием со компјутер преку USB кабел, за нов лаптоп i OS со портата Type C, ве молиме користете USB C до USB B кабелот за печатач за да се поврзете. Достапно за Windows (XP и понови) и за оперативниот систем (10.9 и понови). Функција : Автоматски фатете ја првата етикета, откријте ја големината, интервалот и карактеристиките на етикетата и лоцирајте ја машината за производител на етикети на линијата солза. Висока брзина : Висока брзина на печатење од 7 инчи во секунда, до 60 1.57in x 4,25in етикети за испорака во минута. Како да се користи : Спецификација на приклучоци и репродукција : Тип на ставка : Материјал за печатач на етикета : Пластика, Модел на електроника : TDL407 Метод на печатење : Линија Термичко печатење Брзина на печатење : 180мм/с Печатење Ширина на хартија : 108мм Дебелина на хартија : 0.058-0.22мм Ефективна резолуција : Ефективна резолуција : Ефективна резолуција : Ефективна резолуција : Ефективна резолуција : 203dpi (8 точки/мм) Должина на печатење : 25мм-300мм Функција : надвор од откривање на хартија, откривање на излез на хартија, откривање на етикета на цвест, вид за откривање на отворање на капакот : Континуирана хартија, Платформа за поддршка на хартија за етикета : За XP, за Win03, за Win7, за Win7, за Win7 , за Win8, за Win10, за Linux, за работното опкружување за оперативен систем : 0-50 ℃, 20% -85% (без магла) опкружување за складирање : -20-70 ℃, 5% -95% (без магла) моќност : DC 24 V 2.5 A Направете се на напон : 100-240 V Список на пакети : 1 x печатач 1 x адаптер за напојување 1 x USB кабел 1 x Прирачник за напојување 1 x Упатство за корисникот.

Карактеристики на предлогот

Item Type:
 Label Printer
Product Material:
Plastic, Electronics
Model:
TDL407
Printing Method:
Line Thermal Printing
Printing Speed:
180mm/s
Printing Paper Width:
108mm
Paper Thickness:
0.058-0.22mm
Effective Resolution:
203DPI (8 Dots/mm)
Printing Length:
25mm-300mm
Function:
Out Of Paper Detection, Paper Outlet Detection, Seam Label Detection, Cover Opening Detection
Paper Type:
Continuous Paper, Label Paper
Support Platform:
for XP, for Win03, for Win7, for Win8, for Win10, for Linux, for OS
Working Environment:
0-50℃, 20%-85% (No Fog)
Storage Environment:
-20-70℃, 5%-95% (No Fog)
Power Output:
DC 24V 2.5A
Adapt To Voltage:
100-240V
Package List:
1 x Printer:
1 x Power Adapter:
1 x Usb Cable:
1 x Power Cord:
1 x User Manual:

Купувачи како што избираат