0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Безбедност за предупредување за предупредување Xfasten, лента со црна и жолта, водоотпорна, 2-инчен X 33-јарди, магацин со висока видливост на складиште за предупредувањ?

Безбедност за предупредување за предупредување Xfasten, лента со црна и жолта, водоотпорна, 2-инчен X 33-јарди, магацин со висока

DEN 143.84
Достапно за нарачка

Залиха

Наместена со не-лизгачка обвивка што е не-абразивна, но отпорна на нафта, спречувајќи лизгања и паѓања. Живописно жолто во комбинација со контрастната црна лента на оваа безбедносна лента за ленти и предупредува на вработените, бидејќи влегуваат во опасна област. Видливи до 130 метри подалеку- идеален за бетонски места за паркирање, области со електрична опасност и подови од магацин. Изграден за да се тепа. Снимката со опасност од жолта и црна претпазливост има отпорна на отпорни на избледени и контрастни црни и жолти ленти кои служат како предупредување за опасни области. Следејќи ги упатствата за инженеринг СОП и ОХСА, се уверивме дека лентата за обележување на винил Xfasten за безбедност е опремена со лепило од индустриско одделение што може да издржи топлина, притисок и триење од тешка опрема, автомобилски и груби временски услови. ● Оптимална дебелина за обележување на подот на патеки и магацин.Висока видливост. Ова е совршена лента за обележување на патеки за продавници, отвори за воздух, палуби за базени, бетонски места за паркирање и обележување на тешка опрема. Опремено со лепило од индустриско одделение, кое е водоотпорно и хемиско отпорно на корозија, овозможувајќи им на корисниците да ја инсталираат оваа лента за барикада за предупредување за опасност на надворешни области, кои постојано се изложени на дожд, вода или снег. Неговиот внатрешен слој е обложен со водоотпорно лепило кое има голема отпорност на стрес на смолкнување и јачина на затегнување, дозволувајќи му да издржи остри надворешни сили како што се триење од гуми на автомобили и тешка опрема. ● Доказ за абразија и корозија неговиот надворешен слој е обложен со водоотпорен и отпорен на абразија, кој ја штити лентата од обликување, влага и корозивни хемикалии. Висока јачина на затегнување. Опремено со лепило од индустриско одделение, кое е водоотпорно и хемиско отпорно на корозија, овозможувајќи им на корисниците да ја инсталираат оваа лента за барикада за предупредување за опасност на надворешни области, кои постојано се изложени на дожд, вода или снег. Оваа црна и жолта лента со лента е дебела 2,3 мил- надвор од стандардниот инженерски услов за изведувачите што го прават отпорен на бледнее, абразија, кинење и виткање дури и под груби временски услови. Водоотпорен. Заситените и спротивставени жолти и црни ленти на оваа лента за опасност од лента се видливи на голо око до 130 метри оддалеченост од корисникот. Лента за безбедност на безбедноста Xfasten за скали и бетонски мора да ги имаат инженерските работи, изведувачите, магацините, продавниците, па дури и типичните подови за паркирање на бетонски домаќинства. Ова е совршена лента за обележување на патеки за продавници, отвори за воздух, палуби за базени, бетонски места за паркирање и обележување на тешка опрема. Оваа црна и жолта лента со лента е дебела 2,3 мил- надвор од стандардниот инженерски услов за изведувачите што го прават отпорен на бледнее, абразија, кинење и виткање дури и под груби временски услови. Водоотпорен. ● боја отпорна на избледени. ● Водоотпорен и водоотпорен. Изграден за да се тепа. На 2,3 милји, лентата за ленти за опасност од претпазливост Xfasten е оценета за да трае до 5 години без да згасне, витка, лупење или пукање. Висока видливост. Видливи до 130 метри подалеку- идеален за бетонски места за паркирање, области со електрична опасност и подови од магацин. Оваа лента за барикада за претпазливост е дизајнирана да издржи на силен дожд, потопување кон вода, па дури и ладни температури за време на снежната сезона.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат