0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Опдонгји Митакон Креатор 135мм f/2.5 Објектив Целосна Рамка За Fuji GFX Монтирање Камера

Опдонгји Митакон Креатор 135мм f/2.5 Објектив Целосна Рамка За Fuji GFX Монтирање Камера

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Создателот на митакон 135мм ф/2.5 прави извонреден боке со 9 сечила со кружна решетка. Позадината е тивко измешана како путер. Голема контрола на длабочината на полето може да се постигне со техника на фокусирање, нудејќи високо ниво на креативен потенцијал со објективот. Совршеното одвојување на предметот од позадината ја прави леќата идеална за портретна фотографија. Опдонг Ји го подобри оптичкиот дизајн на Леќата Mitakon Creator 135mm f/2.5 врз основа на искуството за производство на леќи од 135mm. 2 надгледувано (екстра-ниска дисперзија) стакло и 2 ултра-високи индекс на прекршување стаклени елементи се прецизно распоредени за да обезбедат оптимална острина. Сликите направени од него покажуваат остри детали дури и преку аглите, со минимална искривување на полето за да се обезбеди највисока можна резолуција да се задржи по рабовите на областа во рамката. Очилата со Надзорен И ултра висок Индекс на прекршување вградија дизајн На Леќата Креатор 135 f/2.5 помагаат да се постигне квалитетот НА APO. Хроматската аберација е добро потисната во најмала рака. Не се наоѓа повеќе оттргнувачко реси во боја долж областите со делови за истакнување над сликата. Совршено обоена, извонредно остра портретна слика со прекрасен боке е остварлива под силно осветлување со оваа леќа. Јасно обележување на скалата на прстенот на отворот и прстенот за фокусирање се вградени на робусното метално буре. Долго фрлање фокус овозможува прецизно фокусирање на целните објекти. Аспираторот на леќата е дизајниран да биде подолг отколку порано, помагајќи да се намали одблесокот и духовите на леќите. Новиот 135мм има внатрешен фокус дизајн, на кој нема продолжување/повлекување на куќиштето на објективот при прилагодување на фокусниот прстен. Филтри, мат кутии или други додатоци за камера може цврсто да се монтираат на неа. Фокусното дишење е дизајнирано да биде минимално што транзицијата на поместување на областа во фокусот ќе биде свиленкаста мазна. Определување На производот Опсег На Решетка : f/2,5 до f/22 Два Екстра-Низок Дисперзивен Елемент Рачен Фокус Дизајн Вграден Внатрешен Фокус На Леќата Што Може Да Се Повлече Минимално Фокусирање На Дишењето Путер Мазни Бокехперформанси Фокусна Должина : 135мм Решетка : Максимум : f/2,5 Минимум : f/22 Тип На Монтирање На Камерата : Fuji Gfx Компатибилност Со Формат : 35мм Филм / Максимум Дигитален Сензор Со Целосна Рамка Сооднос на репродукција : 0,1 x агол на гледање : 18,2° Минимално Растојание На Фокусирање : 3,94' (1 М) Елементи/Групи : 9 Елементи Во 7 Групи Сечила На Дијафрагмата : 9 Автоматски Фокус : Без Конец На Филтерот : Напред : 67 мм димензии (Dxl) : 3,11" X 5,39"(79x 137 MM) ТЕЖИНА : 1,86 Lb / 845 g Тежина На пакетот : 1,45 Lb Кутија димензии (Lxwxh) : 6.8 x 4.1 x 3.7".

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат