0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Fluke 378FC AC/DC TRMS Бесконтактен Напон Безжична Клешта w / PQ Индикатор &засилувач; iFlex

Fluke 378FC AC/DC TRMS Бесконтактен Напон Безжична Клешта w / PQ Индикатор &засилувач; iFlex

DEN 3.00
Достапно за нарачка

Залиха

Измерете го напонот и струјата со вилицата на стегачот. Побрзо, побезбедно тестирање-сето тоа без допирање на Жица во живо - користејќи Технологија На Филдсенс. Завршете 3-фазни тестови за напон и струја со помалку чекори. Индикаторот за квалитет на моќност покажува дали опремата или далноводот се неисправни (378 ФК). Fc Fluke 378 е вистински-rms мерач за стегање што користи технологија fieldsense за да го направи тестирањето побрзо и побезбедно, сето тоа без да допира диригент во живо. Добивате точни мерења на напон и струја преку вилицата на стегачот. Едноставно прицврстете го црниот тест за да доведе до електрично заземјување, ставете ја вилицата на стегачот околу проводникот и видете сигурни, точни вредности на напон и струја на екранот. Мерачот за стегање од 378 FC вклучува и единствена PQ функција која ќе открие и прикаже проблеми со квалитетот на моќноста, кои се однесуваат на струја, напон, фактор на моќност или која било комбинација од трите. Метарот за стегање Fluke 378 FC true-rms ви дава точни мерења на напон и струја преку вилицата на стегачот. Прицврстете го црниот тест доведете до земја, стегнете ја вилицата околу проводникот и видете сигурни, точни вредности на напон и струја. Мерачот за стегање од 378 ФК вклучува единствена PQ функција која автоматски ги чувствува проблемите со квалитетот на моќноста, така што можете брзо да одредите дали има проблем со снабдувањето нагоре или проблем со опремата низводно.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат