0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Стегач за Хартија За Вреќи Со Чипови Алатки За Занаетчиски Занаети Со Брановидна Текстура На Хартија Машина За Стегање За Прилагодени Обвивки, Хартија За Стегање д

Стегач за Хартија За Вреќи Со Чипови Алатки За Занаетчиски Занаети Со Брановидна Текстура На Хартија Машина За Стегање За Прилагодени

DEN 255.68
Достапно за нарачка

Залиха

Големина -1/8 инчи ширина ролери (растојанието помеѓу стегнатите набори е 1/8 инчи); стегачот за хартија може да стегне хартија до 8-1/2 инчи, погоден за Хартија Со Големина На Букви, А4, А5, А6 Хартија и многу повеќе. Материјал-Изработен од абс пластика, многу цврст. Шема На стегната Текстура-стегачот за хартија прави прави линии низ вашата хартија, тогаш хартијата ќе претстави убава форма НА 3д мавтање. Лесен За Употреба-Вметнете ја хартијата до средната линија помеѓу два валјаци и потоа завртете го копчето за да завршите со стегање, можете да добиете подлабоки набори со вртење уште неколку пати напред-назад повеќе пати, а исто така можете да направите обрасци со поминување на хартијата под повеќе агли. Широка Примена - Добра За правење персонализирани чип кеси, обвивки за бонбони, вреќи за овошни закуски (стегачот за хартија е само функција на стегање, а не запечатување, можете прво да користите двострана лента или лепак за запечатување, а потоа стегнат); стегачот за хартија е прекрасна алатка за уметнички и занаетчиски проекти, оригами, бележници, квилинг и повеќе идеи вклучуваат користење на хартија за стегање за да направите Елка, да направите оригами картичка, да направите Здолниште За Кукли и користете стегната хартија за сено или лисја. Големина -1/8 инчи ширина ролери (растојанието помеѓу стегнатите набори е 1/8 инчи); стегачот за хартија може да стегне хартија до 8-1/2 инчи, погоден за Хартија Со Големина На Букви, А4, А5, А6 Хартија и многу повеќе. Материјал-Изработен од абс пластика, многу цврст. Шема На стегната Текстура-стегачот за хартија прави прави линии низ вашата хартија, тогаш хартијата ќе претстави убава форма НА 3д мавтање. Лесен За Употреба-Вметнете ја хартијата до средната линија помеѓу два валјаци и потоа завртете го копчето за да завршите со стегање, можете да добиете подлабоки набори со вртење уште неколку пати напред-назад повеќе пати, а исто така можете да направите обрасци со поминување на хартијата под повеќе агли. Широка Примена - Добра За правење персонализирани чип кеси, обвивки за бонбони, вреќи за овошни закуски (стегачот за хартија е само функција на стегање, а не запечатување, можете прво да користите двострана лента или лепак за запечатување, а потоа стегнат); стегачот за хартија е прекрасна алатка за уметнички и занаетчиски проекти, оригами, бележници, квилинг и повеќе идеи вклучуваат користење на хартија за стегање за да направите Елка, да направите оригами картичка, да направите Здолниште За Кукли и користете стегната хартија за сено или лисја. Големина -1/8 инчи ширина ролери (растојанието помеѓу стегнатите набори е 1/8 инчи); стегачот за хартија може да стегне хартија до 8-1/2 инчи, погоден за Хартија Со Големина На Букви, А4, А5, А6 Хартија и многу повеќе.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат