0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Меканиксити Меки Силиконски Термички Проводни Влошки 100ммх100ммх0, 5мм Ладилник за ПРОЦЕСОРОТ Кул Сива Боја

Меканиксити Меки Силиконски Термички Проводни Влошки 100ммх100ммх0, 5мм Ладилник за ПРОЦЕСОРОТ Кул Сива Боја

DEN 84.00
Достапно за нарачка

Залиха

Силиконските Термички Влошки работат како добар филер за празнини и мостови нерамна површина и празнини. Влошките се инсталирани помеѓу ладилникот и уредот кои се дизајнирани да го подобрат термичкиот пренос на ладилникот. Големина : 100мм х 100мм х 0,5 мм (Л х ш х т); Топлинска Спроводливост : 1,5 в/м-К; Издржи Температура : 50~200(+); Боја : Сива. Термичката Подлога е изработена од силикон со мала цврстина, што има ефект на амортизација и амортизирање, а во исто време има и добра компресија. Чекори за инсталација : 1. Прво исчистете ја површината на компонентите; 2. Потоа откинете ја пластичната заштитна фолија; 3. Ставете ги термичките влошки таму каде што е потребно. Ве молиме изберете меки силиконски топлински проводни влошки според потребната дебелина и големина. Силиконската Проводна Подлога. Силиконската проводна подлога е изработена од силиконски материјал со мала цврстина, кој има функции на апсорпција и пуфер на удари и има добри перформанси на компресија. Може да се користи како добар филер за празнини за да се компензираат нерамни површини и празнини. Термичката подлога може да се користи за ПРОЦЕСОРОТ, ГРАФИЧКИОТ ПРОЦЕСОР итн. Чекори за инсталација : . 1. Избришете ја површината на силиконски проводни влошки;. 2. Откинете ја пластичната фолија на површината;. 3. Залепете ги силиконските проводни влошки каде што е потребно.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат