0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Бакнеж Масажа Лакрос Топка За Миофасцијално Ослободување, Нога, Грб, Топка За Третман На Активирачка Точка, Мускулен Јазол, Јога

Бакнеж Масажа Лакрос Топка За Миофасцијално Ослободување, Нога, Грб, Топка За Третман На Активирачка Точка, Мускулен Јазол,

DEN 1.00
Достапно за нарачка

Залиха

ТОПКА ЗА МАСАЖА СО АКТИВИРАЧКА ТОЧКА : овие точки на активирање ја третираат вашата топка за да го зголемат протокот на крв, ослободувајќи ве од миофасцијална болка и останувајќи здрави додека вежбате!. ВКЛУЧЕН ПАКЕТ : еден 2,5"х 2,5" /6,30*6,30 см масажа лакрос топки. СУПЕР ИЗДРЖЛИВ : Изработен од висококвалитетна гума, може да вежба за да ве одржува здрави, а неговата совршена големина и тежина го прават најдобриот избор за практика на лакрос. МАГИЧЕН ЕФЕКТ НА ТОПКАТА ЗА МАСАЖА : нашиот лакрос за масажа со активирачка точка ја промовира циркулацијата на крвта во тесни мускули. можете да ја ублажите болката, да ја ослободите напнатоста и да ја вратите виталноста потпирајќи се на сопствената тежина. ИДЕАЛНА АЛАТКА ЗА ВЕЖБАЊЕ : тие се многу лесни и лесни за носење. Можете да седите на стол, да легнете на креветот, да го користите на подот или на јога мат. Погоден за затворени простории, како што се : дома, канцеларија или теретана. Дали имате вкочанетост на вратот, мускулна напнатост, стапало, бут, задник или болки во грбот?. Потоа нека Бакнеж Масажа Топката & Хокеј И Самомасажа Топката за подобрување на вашето здравје!. Цврстата гумена конструкција е дизајнирана за многу придобивки : . - Миофасцијално ослободување. - Точка на активирање заздрави. - Олеснување на мускулните јазли и затегнатите мускули. - Закрепнување и подмладување на болки во мускулите. - Ослободете го стресот и напнатоста. - Олеснување на спутум и свиткување. - Промовирање на протокот на крв и зголемување на флексибилноста. - Супер погоден за третман на јога. Треба само да се потпрете на топката со сопствената тежина, да ја смирите болката во грбот, да ги опуштите затегнатите и напнати мускули и да ги олесните рамената што се вртат. Нашата топка за масажа со лакрос може да ви помогне да го елиминирате целиот замор, да се подмладите и да останете здрави! Направена од тврда, отпорна на абење и висококвалитетна гума, оваа идеална јога топка може да ја ублажи болката во вратот, грбот, рацете, стапалата и задникот, ефикасно зголемувајќи ја еластичноста на мускулите. По повредата, оваа топка за масажа ви овозможува брзо закрепнување за време на третманот. За фитнес ентузијасти, физиотерапевти, спортски тренери или канцелариски работници, тоа е несомнено најубавиот подарок!.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат