0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
SLATIOM Ms6900 Преносни Дигитални Дрво Дрво Влага Метар Лцд Хигрометар Температура Влажност Метар Тестер

SLATIOM Ms6900 Преносни Дигитални Дрво Дрво Влага Метар Лцд Хигрометар Температура Влажност Метар Тестер

DEN 2.67
Достапно за нарачка

Залиха

Функција за испитување на максималните и минималните вредности,функција за мерење на влага. ЛЦД-Дисплеј, дисплеј со лента за влага. Единици прекинувач, Позадинско Осветлување дисплеј. Дисплеј со низок напон на батеријата. Автоматско исклучување по 10 минути без притискање на копчето. Име : Дрво Влага Тест Број На Моделот : MS6900 Technical индекс : Мерење На Спроводливоста : € 1%, jf 0.5°C, Q 0.9°F, q 2.5% r H (5~95% r H)Спроводливост (вклучувајќи сензор за отпор) опсег : 0.0~99.0% температура (сензор за температура) опсег : -10.0~50.0℃ (14.0~122.0℉)опсег На Влажност (сензор за влажност) : 0,0~96,0% стапка На Земање Мостри : влага 0,5 Секунди/време, температура и влажност : 1сунит конверзија : температура + / 0, влажност %, тд (точка на роса, температура на влажна сијалица)Резолуција : 0,1%, 0,1°C, 0,1% rhaccuraty : 0,1% збор (нормална температура : 25€) длабочина на Мерење : 0~50mmsize : 130 € 55 € 29mm карактеристики : обезбедете мерење На Температурата, Влажноста И влагата.Измерете седум видови материјали преку рачен режим.Функција за испитување на максимум и минимум вредности.Мерење на влага одржи функција.ЛЦД-Дисплеј, дисплеј со лента за влага.Единиците се префрлаат.Дисплеј за задно осветлување.Дисплеј со низок напон на батеријата.Автоматско исклучување по 10 минути без притискање на копчето.пакет : 1 * мс6900 тестер за влага 1 * Упатство За Употреба : ве Молиме дозволете грешка од 1-3см поради рачно мерење.Боите може да бидат мала разлика за различниот дисплеј на мониторот.Лесното снимање и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поинаква од вистинската работа. Дозволената грешка при мерењето е +/- 1-3см.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат