0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
smseace 80pcs Неизолирани Задник Конектори Комплет AWG4/AWG6/AWG8 Неизолирани Голем Задник Стегање Конектор Електрична Жица Стегање Задник Спојување Конектори SM-23-1

smseace 80pcs Неизолирани Задник Конектори Комплет AWG4/AWG6/AWG8 Неизолирани Голем Задник Стегање Конектор Електрична Жица

DEN 255.84
Достапно за нарачка

Залиха

Име на производот : Неизолирани Задник Конектори Комплет. Примена : често се користи во електрична контрола, дистрибуција на висок и низок напон, заштита на реле, електроника за напојување, апарати за машински алати, инженерска инсталација, апарати за домаќинство, напојување и производство на електрична енергија итн. Материјал : терминалот е изработен од целиот бакар, со добра спроводливост, мала отпорност, големо оптоварување, стабилни жици, одлично галванизирање на површината, отпорност на оксидација, отпорност на висока температура и отпорност на корозија. Карактеристики : стабилни жици, без пукнатина во притискање на жица, не е лесно да падне, цврсти и сигурни жици, стабилни перформанси на употреба и помазно поврзување на жицата. Пакување : AWG 4 : 10pcs; AWG6 : 10pcs; AWG8 : 20pcs. Сите терминали се спакувани во проѕирни пластични кутии, што е погодно за употреба и носење.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат