0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Lorvies Зебра Текстура Приклучок LED Ноќно Светло Автоматски Сензор Самрак До Зори Декоративна Ноќ За Спална Соба, Бања, Кујна, Ходник, Скали,Ходник, Соба За Бебиња, Зашт?

Lorvies Зебра Текстура Приклучок LED Ноќно Светло Автоматски Сензор Самрак До Зори Декоративна Ноќ За Спална Соба, Бања, Кујна,

DEN 255.84
Достапно за нарачка

Залиха

МЕК БЕЛ СЈАЈ : Лорви Производ Ноќното Светло ви помага да се движите низ куќата ноќе. Само вистинската количина на светлина, а не груба за твоите очи. Совршено за станување ноќе и не мора да вклучувате светла за да ги разбудите другите, да ги осветлите сите пречки во собата. Димензии : 4,5 во (Г) х 3ин (Ш) х 2ин (Ч) /7,6 смх 11,1 см х 4,7 см. ЕНЕРГЕТСКИ ЕФИКАСЕН : Под .25 центи годишно за работа. Лер Ноќно Светло Оценето на 100.000 часа (10+ години). АВТОМАТСКО ВКЛУЧУВАЊЕ/ИСКЛУЧУВАЊЕ : Автоматски се вклучува само кога околината е доволно темна и ја прилагодува осветленоста според амбиенталната светлина. Одличен ПОДАРОК и декорација за вашиот простор - на вашите деца или пријатели ќе им се допадне овој стилски подарок, а исто така е совршена декорација за вашата детска спална соба или бања итн. Осветлете го вашиот ходник или секоја просторија со мека, нежна, ладна светлина. Заштедете пари СО ЛЕР технологијата за автоматски сензор што е економична за работа и автоматски го ВКЛУЧУВА ноќното светло ВО самрак и ИСКЛУЧЕНО во зори. ВИСОКОКВАЛИТЕТНАТА ЛЕР ЗА долг живот значи дека нема промени во сијалицата. Ноќното светло е ладно на допир и неговиот нежен дизајн ќе изгледа стилски во секој амбиент. Спецификација 1. Влезен Напон : AC110 - 127v 2. Излезен Напон : DC2. 8 V 3. Струја : ¡25МА 4. Димензија : 3 Во W x 4.5 Во D x 2 Во H (76mm x 114mm x 48mm) 5. Нето Тежина : 60гр /2.12 мл 6. Моќност : 0,5 W 7. Автоматско Вклучување и Исклучување На Сензорот 8. Стилски дизајн 9. Форма : Квадратни Упатства За Работа Исклучете го напојувањето пред инсталацијата или отстранувањето ПРИКЛУЧЕТЕ го ноќното светло ВО соодветен внатрешен ѕиден штекер и вклучете го напојувањето. Ноќното светло автоматски ќе се ВКЛУЧИ во самрак И ЌЕ се исклучи во зори Само За употреба Во соодветни суви области Во затворен простор Држете Се Подалеку од деца и животни Не За Употреба во приклучоци за заостанување/продолжување нема кориснички делови што можат да се сервисираат внатре Опасности И Предупредува Ризик од електричен удар и опасност од пожар. Само за употреба во соодветни внатрешни суви области. Овој производ не е играчка и не е наменет за употреба од деца. Само за возрасни. За безбедна употреба, приклучете ги само во изложени ѕидни приклучоци каде што уредот е вентилиран и не може да контактира со облоги за кревети или друг материјал. Не за употреба во приклучоци за заостанување/продолжување.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат