0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
PHINLION 3157 LED Портокалова Трепкачка Светлина 3000 Лумени Супер Светла 3030 27-SMD LED ЧИПОВИ 3057 3457 3156 4057 4157 LED Светилки за Трепкачки Светла, Килибарно Жолта Боја

PHINLION 3157 LED Портокалова Трепкачка Светлина 3000 Лумени Супер Светла 3030 27-SMD LED ЧИПОВИ 3057 3457 3156 4057 4157 LED

DEN 239.84
Достапно за нарачка

Залиха

(Сет од 2) Лумен : 1500ЛМ по сијалица, 3000ЛМ по сет; ЛЕД чип : 27 парчиња 3030 ЛЕД ЧИПОВИ СО висок излез СМД, излез на светлина од 360 степени; Моќност : 8,4 W; Напон : 10 V-30 V; Боја : килибарно жолта. Предност : Компатибилен и ЗА ЦК/СРЦК и За Стандарден штекер; неполаритет, Интелигентна ИЦ со постојана струја, технологија На Широк работен напон, цело алуминиумско тело 6063 за одлична дисипација на топлина, долгорочно трајно. Апликација : трепкачко светло за трепкање на трепкачот, резервна копија на обратно светло, опашка, светло за сопирачките, дневно светло за трчање(DRL), странично маркерско светло, аголно светло итн. Вкрстена референца : Т25 3156 3157 3056 3456 4156 3155 3047 3057 3357 3457 4057 4144 4157 3157А 3157НА 3157НАК 3157НАЛ 3157Л 3047Л 3047К 3057К 3057КС 3057КС 3057Л 3155Л 3357А 3357Л 3357К 3357СЕЛ 3457А 3457К 3457НАК 3457НАК 3457НАК 3457СЕЛА 3757А 3757АК 3757 СИТЕ 4057К 4057Л 4114К 4114Л 4157Л 4157К 4157НАК 4157НАК 5702А 5702АК 3157-ЦК 3157-СКК 3157-СРЦК ИТН. Ве молиме проверете ЈА БЕЛЕШКАТА ЗА МОНТИРАЊЕ на горниот лев агол и упатството за сопственикот пред да го купите. Гаранција : една година гаранција. ЗА трепкачите, можеби ЌЕ бидат потребни отпорници ЗА оптоварување ОД 50w 6-оми или реле за трепкање за да се спречи хипер блиц или сијалицата да не трепка. Работен Напон : 10~30ВЛЕД Чипови : 27 еез висока моќност 3030 СМД ЛЕД Чипсцрос Референца : Т25 3156 3157 3056 3456 4156 3155 3047 3057 3357 3457 4057 4144 4157 3157А 3157НА 3157НАК 3157НАЛ 3157Л 3047Л 3047К 3057К 3057КС 3057КС 3057Л 3155Л 3357А 3357Л 3357К 3357СЕЛ 3457А 3457К 3457НАК 3457НАК 3457НАК 3457СЕЛА 3757А 3757АК 3757 СИТЕ 4057К 4057Л 4114К 4114Л 4157Л 4157К 4157НАК 4157НАК 5702А 5702АК 3157-ЦК 3157-СКК 3157-СРЦК ИТН.Апликација : трепкачко светло за трепкање на трепкачот, резервна копија на обратно светло, опашка, светло за сопирачките, дневно светло за трчање(DRL), странично маркерско светло, аголно светло итн.Ве молиме Запомнете : 1) За светлата на трепкачот, можеби ќе биде потребен отпорник на оптоварување за да се спречи хипер трепкање.2) ве Молиме проверете го упатството за сопственикот или големината на сијалицата пред да ја купите, бидејќи системот за монтирање можеби не е 100% точен.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат