0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Буфант Капи Со Лента За Пот Прилагодлива Еластична Вратоврска Назад Шапка За Мажи Жени, Ѕвезденото Небо Галакси Меки Капачиња За Чистење 2 Пакувања

Буфант Капи Со Лента За Пот Прилагодлива Еластична Вратоврска Назад Шапка За Мажи Жени, Ѕвезденото Небо Галакси Меки Капачиња

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Залиха

100% Полиестер. Еластично затворање. Машинско Перење. Големина : дијаметарот на капачињата за Буфант е 18см/7ин, вратоврската на задниот дел од шапката може да се прилагоди по желба. Една големина е погодна за мажи или жени со различни форми на глава и фризури. Тоа ви заштедува време да изберете големина и избегнува состојба на недоследности на големината. Мек Материјал : Нашите прилагодливи капи за чистење се изработени од дишечки и мек полиестерски материјал, кој е лесен и брзо се суши, многу пријателски настроен кон работниците и нема да се чувствува жешко кога ја покривате главата долго време, што ќе ви овозможи повеќе да се фокусирате на работата. Хируршките капачиња имаат вградена памучна лента за потење на челото и пластични копчиња на страните. Копчиња И Ленти За Потење : Ново надградени работни капачиња со копчиња и ленти за потење, кабелот може да се закачи од копчињата на страните на капите за медицинска сестра наместо ушите, ослободувајќи го притисокот и болката во увото. Вградената памучна лента за потење на челото лесно може да ја апсорбира потта на челото и да ја одржува ладна и удобна. Прилагодливи Врски : капите за вратоврска со Еластична завој може да се прилагодат за лесно носење и полетување. Можете слободно да ги прилагодите врските за подобро да одговараат на вашата глава. Жените исто така можат да ги користат еластичните врски за да ја поправат опашката, да ја одржуваат фризурата на работа , да направат да изгледате способно и професионално. Применливо за : копчиња капите се широко користени за мажи, жени, лекари, медицински сестри, пациенти, мајчинство, салони за убавина, бањи, спортски сали, готвачи, пекари, работници во работилници, готвач за суши итн., капачињата за буфант се исто така неопходни во животните Додатоци. Здраво, добар ден! Ви благодариме за вашиот избор!Ново надградената работна капа доаѓа со копчиња и лента за потење за да ја намалите болката во увото и сувото чело, што ќе ви овозможи повеќе да се фокусирате на работата.Завиткајте ја целата глава1. Спречете дамки од масло и мирис на готвење, многу погодни за кујнски работници.2. Ставете ја целата коса во капачето и спречете паѓање на косата. Многу е погоден за лекари и медицински сестри на кои им е потребна висока концентрација за време на операцијата. 3. За некои луѓе кои мораат да ја бричат косата поради некоја причина, но не сакаат да носат перика, ова е исто така еден вид интимна заштита, подобра декорација на главата и нови стилови секој ден.2 парчиња печатени шапки за чистење со шик и модерни модели изгледаат многу симпатично, безмилосно, личност и елегантно. За повеќе дизајни, можете да пребарувате за "работно капаче" во нашата продавница.Метод на перењебуфант хируршките капачиња може да се мијат рачно, да се мијат во машина, да се сушат, да не се избелуваатпрецизните шевови и извонредната изработка ја прават оваа извонредна и издржлива работна капа за опашка, која може повторно да се користи по миењето.Гаранција ветуваме 6-месечна гаранција за квалитет на производот. Ако има некаков проблем со еластичните капи за вратоврска во рок од 6 месеци, можете да ме контактирате преку е-пошта, и јас ќе ви обезбедам целосна наплата или ќе ви испратам нова.Имајте убав ден!.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат