0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Fram Extra Guard CA11426 Филтер за воздух за замена на моторот за избрани модели на Toyota, обезбедува заштита од филтрирање до 12 месеци или 12,000 милји

Fram Extra Guard CA11426 Филтер за воздух за замена на моторот за избрани модели на Toyota, обезбедува заштита од филтрирање

DEN 3.33
Достапно за нарачка

Залиха

Апликации за возила : 2017-2022 Toyota Prius Prime (1.8 L); 2012-2019 Toyota Prius C (1.5 L); 2019-2022 Toyota Prius AWD-E (1.8 L); 2016-2022 Toyota Prius (1.8 L); 2020-2022 Тојота Корола (1.8 L). Двојна максимална заштита : Fram Automotive Engine Filter Filter ја обезбедува заштитата 2x во споредба со стандардните филтри до 12,000 милји. Лесна инсталација : Беспрекорна замена на DIY што може да се заврши за неколку минути. Отстранете го стариот филтер, заменете го со филтерот за моторот FRAM, осигурувајќи дека е запечатен околу периметарот, заменете го капакот и прицврстете го. Изведба на помала коњска сила : Екстра -стражарски филтер е дизајниран да го исчисти издувните гасови, така што моторот е помалку веројатно затнат од нечистотија. Со почист излез, моторот е во состојба да функционира ефикасно, доведува до помазна и поголема коњска сила. Експанзивен проток на воздух : Со убав филтер медиум, дополнителниот чувар фаќа разни остатоци без да го спречи протокот на воздух. Филтерот привлекува нечистотија како магнет, така што максималната количина на остатоци остануваат заробени за да спречат влегување во моторот. Апликации за возила : 2017-2022 Toyota Prius Prime (1.8 L); 2012-2019 Toyota Prius C (1.5 L); 2019-2022 Toyota Prius AWD-E (1.8 L); 2016-2022 Toyota Prius (1.8 L); 2020-2022 Тојота Корола (1.8 L). Двојна максимална заштита : Fram Automotive Engine Filter Filter ја обезбедува заштитата 2x во споредба со стандардните филтри до 12,000 милји. Лесна инсталација : Беспрекорна замена на DIY што може да се заврши за неколку минути. Отстранете го стариот филтер, заменете го со филтерот за моторот FRAM, осигурувајќи дека е запечатен околу периметарот, заменете го капакот и прицврстете го. Изведба на помала коњска сила : Екстра -стражарски филтер е дизајниран да го исчисти издувните гасови, така што моторот е помалку веројатно затнат од нечистотија. Со почист излез, моторот е во состојба да функционира ефикасно, доведува до помазна и поголема коњска сила. Експанзивен проток на воздух : Со убав филтер медиум, дополнителниот чувар фаќа разни остатоци без да го спречи протокот на воздух. Филтерот привлекува нечистотија како магнет, така што максималната количина на остатоци остануваат заробени за да спречат влегување во моторот. Fram Extra Guard Air Filters се вашата прва линија на одбрана што спречува оштетување на патната прашина и честички од нечистотија да влезат во вашиот мотор. Дополнителните филтри за воздушен пат се дизајнираат со напреден филтерски медиуми што овозможуваат 2x помалку нечистотија од просечните водечки стандардни брендови за малопродажба и го штитат моторот на вашето возило до 2 години или 12,000 милји. Заменувањето на филтерот за валкан воздух со нов Fram Extra Guard Air Filter може да помогне во зголемувањето на коњските сили, забрзувањето и целокупните перформанси на моторот. Добијте подобра заштита со леснотија и инсталирајте нов Fram Extra Guard Air Filter денес! Филтрите на воздухот Fram Engine отстрануваат нечистотија и загадувачи од воздухот пред да можат да влезат во моторот на вашето возило и да предизвикаат оштетување. Затоа нашите експерти во лабораториите за инженерство Фрам препорачуваат да го променат филтерот за воздух на моторот на секои 12,000 милји. Лос Филтрос де Аир Дел Мотор Фрам Елиминан Ла Сугиедад и Лос загадувачи Дел Аир Антес де Квид Пуеан Ингресар ал Мотор де Су возило и Causar daños. ES por Eso Que nuestros Expertos en lo Laboratorios de Ingeniería de Fram Recomiendan Cambiar el Filtro de aire del Motor Cada 12,000 Millas.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат