0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
KXJX 7443 LED Обратна Светлина 7443 LED Сијалица Бела, 7440 7441 7444 T20 W21W LED Замена Светилка за Резервна Копија Обратни светла, Опашка Сопирачка Сигнални Светла, 6000K Супер Светла Б?

KXJX 7443 LED Обратна Светлина 7443 LED Сијалица Бела, 7440 7441 7444 T20 W21W LED Замена Светилка за Резервна Копија Обратни

DEN 239.84
Достапно за нарачка

Залиха

12 ПАРЧИЊА висока моќност 2835 SMD На секоја Автомобилска Сијалица 7443 Led, 360 светлосна излезна покриеност. Супер светла без темни дамки, без блескави. (Пакет Од 2) Широк напон : 9-16 V, струја : 750 Ma, вкупен излез : 2600 Лумен. Целосниот дизајн На алуминиумско тело овозможува побрза дисипација на топлина и уште поефикасно работење. Апликација : може да работи за резервни обратни светла, Стоп Светла, Опашки Светла, светла за паркирање, странични маркери, дневни светла итн. Неполарност, применета НА американските стандардни и ЦК приклучоци.Едноставно приклучете и играјте за приклучоци 992, 7440, 7441, 7443, 7442, 7444, W21 W, WY21 W, 7440 NA, 7440 NAK, 7444 NA, 7444 NAK, 7443 LL итн. Ве молиме запомнете : Canbus Led Сијалица, без грешки, совршено заменете повеќе од 95% од оригиналните светла. Можеби ќе бидат потребни отпорници ЗА оптоварување ОД 50w 6 Оми за неколку возила за да се спречи хипер блицот при замена на трепкачите. системот за филтрирање нема да биде 100% точен или ажуриран. Големината на сијалицата може да варира помеѓу облогата на вашето возило. Ако не сте сигурни кој тип одговара на вашето возило, проверете го вашиот прирачник за да потврдите. Секое прашање, ве молиме слободно контактирајте не. · Фитмент : 7440, 7441, 7443, 7444, 992, Т20, W21 W, WY21 W, W21/5 W итн. · Позиции за инсталација : Резервно светло / светло за сопирачките / светло за опашка / светло за паркирање / странично светло за маркер (ЗАБЕЛЕШКА : Секое возило е различно и позициите за инсталација ќе се разликуваат кај поединечни возила). · Секоја led сијалица опремува со 12 парчиња висока моќност, врвен квалитет и високо осветлување 2835 smd led чипови. * Вграден двигател на ИЦ со постојана струја за подобри стабилни перформанси на струјата и дисипација на топлина за подолг животен век · 5 време подолго од халогената сијалица. · Заштеда на енергија, мала потрошувачка на енергија за подолг животен век. · Овие резервни СВЕТИЛКИ ПРЕДВОДЕНИ од обратна светлина се одличен избор за клиентите кои бараат супер светли излезни светла.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат