0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Tapecase 134-3 PTFE тен абразија отпорна на фиберглас лента, силиконо лепило, индустриско одделение - ширина 36,5 , должина од 5yd

Tapecase 134-3 PTFE тен абразија отпорна на фиберглас лента, силиконо лепило, индустриско одделение - ширина 36,5 , должина

DEN 0.33
Достапно за нарачка

Залиха

Леплива лента : Лентата со индустриско одделение обезбедува лесен начин за подобрување на движењето на површината и намалување на триењето. Масната површина помага да се елиминираат пискави/гатачи кои произлегуваат од подвижни површини, како оние што се наоѓаат во машините. Скриена филмска лента : Оваа лента отпорна на топлина може да се справи со високи температури до 500 степени. F. Ова не обезбедува стопена пластика што се држи до филмската лента PTFE, што е корисно кога завиткуваат гумени ламинирачки ролери на топли екструдери и пластични екстендери. Алатка : PTFE филмската лента е добро и има потреба од занемарливо чистење, што го прави корисно за околини со мастила за боење и лепливи материјали. Отпорна на абразија, лента чувствителна на притисок наоѓа вообичаена употреба во агол на завиткување, шипки и шини за водичи. Опсег на апликација : Не-леплива лента за филмови PTFE има добро објавување во различни типови материјали за пакување. Помага да се избегне градење на пластика кога се користи во околини за пакување со употреба на машини за запечатување на топлина. 3М Префериран конвертор : Tape Case е префериран конвертор од 3 метри; 3М се здружи со Tape Case за да ги направи своите производи достапни во поголем асортиман на големини, така што клиентите можат да ја користат лентата во најразлични апликации. ТАПЕЦАЗА ПТФЕ отпорна на абразија лента со фиберглас е табела со филмови од индустриско одделение, собрана на силиконо лепило, кое обезбедува тенка прилагодлива површина со низок коефициент на триење. Кога се нанесува, овој производ создава одлична површина за ослободување погодна за опрема за пакување, машини за запечатување на топлина, прекривки на пластични екструдери и шини за водичи. Овој производ дополнително обезбедува перформанси на висока температура, хемиска инертност и конструкција на нетоксична лента. ТАПЕЦАЗА ПТФЕ отпорна на абразија лента со фиберглас има тен ткаена стаклена ткаенина, која е импрегнирана со PTFE (Политетрафлуороетилен). Оваа лента обезбедува масна површина на машините за процеси и нуди исклучително низок коефициент на триење, кој, во комбинација со силиконо лепило чувствително на притисок, создава нелеплива површина што изведува на покачени температури.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат