0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со Pokini Panel-PC 12 инчен стакло заштитник, 9H хибриден стаклен FX стаклен екран заштитник на пластика

Атфоликс пластично стакло заштитен филм компатибилен со Pokini Panel-PC 12 инчен стакло заштитник, 9H хибриден стаклен FX стаклен

DEN 1.67
Достапно за нарачка

Залиха

Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибридна стаклена екранот на пластика е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Pokini Panel-PC 12 инчи. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. Подобро од стаклото : За разлика од вистинското стакло или калено стакло, овој заштитник на пластиката FX-хибридна стаклена екранот на пластика е нераскинлив и без сплитер-погоден за и компатибилен со Pokini Panel-PC 12 инчи. Максимална заштита од гребење (цврстина 9 H на притисок за пишување од 500g) - Овој пластично стакло заштитен филм се состои од исклучително тенок (приближно 0,2 мм) и отпорен материјал. Единствениот состав на стакло / пластичен материјал на пластичното стакло заштитен филм обезбедува најголема пропустливост на светлината и обложување на олеофобична анти-прсти. Дополнителен силен силиконски лепило слој - постојните гребнатини на дисплејот едноставно исчезнуваат. Додаток@Folix-Направено во Германија *** Лесно за инсталирање : Заштитник на стакло FX-хибрид-стакло има слична вкочанетост на онаа на вистинско стакло и може да се инсталира лесно и без меурчиња. FX-хибридно-стакло пластично стакло заштитен филм од Atfolix, ултра тенок и супер тврд, компатибилен со Pokini панел-PC 12 Inchthe FX-хибридно-стакло стакло, целосно го редефинира предметот на заштитата на екранот благодарение на уникатниот материјален состав : Развој на развојот на Оваа исклучително тврда (цврстина на моливи) и отпорно стакло / пластичен материјал овозможува да се произведат особено заштитници на тенок екран. Значи, вашиот екран на допир реагира на вашиот влез како целосно незаштитен дисплеј. Цврстината, која е невообичаено висока за филмот за заштитник на екранот, тешко остава какви било шанси за гребнатини. Податоци за тенки и суперхарди- новиот стандард во заштитата на екранот! Особено ниската дебелина на материјалот на пластичното стакло заштитен филм обезбедува оптимален изглед и- и- Чувствувајте се на вашиот дисплеј. Заедно со високата светлосна трансмисија од скоро 98%, овој пластичен стаклен заштитен филм е практично невидлив. Максимална заштита на вашиот екран : Направено од најновите високо-технолошки материјали, заштитник на стаклото на пластика обезбедува оптимална заштита од гребење и извалкано. Екстремно стабилен и отпорен како резултат на цврстината од 9 H. Лесно за инсталирање : Лесно склопување на пластичниот стакло заштитен филм - исчистете го дисплејот, усогласете ја фолијата и завршете. Преку специјални силиконски материјали, пластичното стакло заштитен филм автоматски цица на екранот. Силниот силиконски лепило слој го затвора поголемиот дел од гребнатинките што веќе се присутни. Без отстранлив. За уредите со неколку екрани (на пр. Внатрешни и надворешни екрани) содржат заштитен филм за секој екран.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат