0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Seachrome 28 Ѕид Планината Бела Поместена Преклопен Туш Клупа Седиште За Внатрешен Туш

Seachrome 28 Ѕид Планината Бела Поместена Преклопен Туш Клупа Седиште За Внатрешен Туш

DEN 4719.36
Достапно за нарачка

Залиха

ДИМЕНЗИИ : 28 "L x 15" W, ПРЕКЛОПЕНИ ДИМЕНЗИИ : 18 "L x 13.5" H, 24-7/8 " од врвот на седиштето до дното на заградата. КАПАЦИТЕТ од 500 КИЛОГРАМИ ТЕЖИНА : Нашето преклопно седиште за клупа за туширање ќе издржи до 500 фунти и ќе ги исполни сите барања ЗА код НА АДА кога е правилно инсталирано. ПОМОШ за ПОДИГНУВАЊЕ : нашата патентирана технологија за Помош при Подигнување гарантира дека нашето седиште за туширање на преклопување е во согласност со кодот ОД пет фунти АДА (309,4 Операција) што го олеснува кревањето од другите опции на пазарот. БЕЗБЕДНОСТ ЗА ЗАШТЕДА НА ПРОСТОР : седиштето на клупата за преклопување на ѕидот обезбедува сигурна поддршка под туш и лесно се преклопува во рамките на 6" до ѕидот кога не се користи. ИЗДРЖЛИВ ДИЗАЈН : Изработен со врвен нерѓосувачки челик #304 и издржлив водоотпорен материјал обложен со Наугахид за удобност и долготрајна употреба. Seachrome ѕид монтирање туш седиште обезбедува безбедност, стил, и мир на умот со обезбедување на удобен, безбедно место да седат додека туширање. Цврста рамка од нерѓосувачки челик #304 и широка површина на седиштето поддржува до 500 килограми. и ги исполнува сите барања ЗА КОД НА АДА кога е правилно инсталиран. Направено од издржлив, водоотпорен материјал обложен со Наугахид за удобност и идеален за долготрајна употреба во влажна или сува средина. Овој ѕид монтиран без нозе туш седиште лесно се преклопува во рамките на 6" против ѕидот зафаќа минимален простор кога не се користи. Седиштата за туширање Од Серијата со Потпис на сеахром се гордо направени во САД со 100% материјал за рециклирање и усогласеност СО ЛИД. Seachrome користи ексклузивна патентирана технологија за лесна Помош за Подигнување за да им понуди на нашите клиенти можност да подигнат кое било седиште без оглед на големината или горниот материјал користејќи само 5 килограми сила, исполнувајќи ГО кодот ADA (309,4 Операција). Технологијата Lift-Assist ® драматично им помага на луѓето со ограничена подвижност, проблеми со стоење или постари лица кои прифаќаат Начин на Живот Во Место. Седиштата за туширање Со Потпис на Seachrome обезбедуваат безбедност и мир на умот со обезбедување погодно, безбедно место за седење додека се туширате. Секое седиште е изработено со издржлив нерѓосувачки челик #304 и водоотпорен наугахид материјал за удобност и долготрајна употреба. Серијата Потписи е дизајнирана да ја исполни усогласеноста НА АДА користејќи ја нашата ексклузивна Патентирана Технологија за лесно Подигнување, нудејќи можност за подигнување на кое било седиште без оглед на големината или горниот материјал користејќи само 5 килограми сила.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат