0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Машина За Изработка На Етикети СО КЛАБЕЛ СО Лента 520Б, Печатач За Етикети, Пренослив И Компактен, Мини Блутут Налепница За Производител На Термички Етикети За Домаш?

Машина За Изработка На Етикети СО КЛАБЕЛ СО Лента 520Б, Печатач За Етикети, Пренослив И Компактен, Мини Блутут Налепница За

DEN 2.00
Достапно за нарачка

Залиха

Исто така е многу еколошки и пријателски.Преземете и инсталирајте ја АПЛИКАЦИЈАТА "Clabel mini" од Apple Store и Google Play (отворете ја апликацијата). Ве молиме запомнете : етикетите од други брендови можеби не одговараат на нашите производи за машини за производство на етикети. (Забелешка : ве Молиме печатете со нашиот бренд на етикети. Quest quest Service за вас-18-месечна гаранција и доживотна услуга за клиентите. Симпатичниот, пренослив дизајн го прави печатачот НА ЕТИКЕТАТА КЛАБЕЛ одличен избор за училишта, продавници за малопродажба, занаетчиски бизниси, канцеларии и домови со буџет. Производителите НА етикети НА КЛАБЕЛ имаат Безжична технологија Bluetooth, што ви овозможува лесно дизајнирање и печатење етикети широки до 15mm користејќи го вашиот паметен телефон на бесплатната апликација Clabel mini. Можете да го прочитате прирачникот за хартија. За да избегнете офсет за печатење, ве молиме изберете ја големината на шаблонот од 12*30мм пред печатење.(Името bluetooth може да се добие од информациите за уредот со притискање на копчето за вклучување два пати. -Овој производител И печатач на етикети, совршено за канцеларија/подарок/дома/училиште и повеќе апликации,погоден за етикети на тегли за зачини, налепници за датуми, етикети за имиња, машини за етикетирање на баркодови, етикети на фиоки, етикети на супермаркети, етикети за канцелариски документи, празнични честитки и етикети за благослов, ознаки за цени итн. Во спротивно, можете да ја прегледате вашата работа на апликацијата за да знаете точно како ќе изгледа вашата етикета пред да печатите.КЛАБЕЛ Компактен Етикета Создателот Машина.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат