0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
Drixet 1/2 Диск Плитки SAE/Инчен Штекер Сет / 10-Парче 6-Точка CR-V Приклучоци Со Случај | Вклучува Големини: 7/16, 1/2, 9/16, 5/8, 11/16, 3/4, 13/16, 7/8, 15/16 &засилувач; 1

Drixet 1/2 Диск Плитки SAE/Инчен Штекер Сет / 10-Парче 6-Точка CR-V Приклучоци Со Случај | Вклучува Големини: 7/16, 1/2, 9/16,

DEN 411.04
Достапно за нарачка

Залиха

Дрикс 6-Пт. Стандардниот Плиток Сет За Приклучок од 10 парчиња е вистинскиот Комплет за секоја работа што му овозможува на корисникот лесно да ги затегне и олабави Прицврстувачите на Навртките со Двигатели на Удар во тесни простори без соголување или заокружување на тврдоглавите завртки при високи вртежи. ® СПЕЦИФИКАЦИИ : Квадратен Приклучок Диск : 1/2-Инчен-Вклучени Големини САЕ Главата : 7/16", 1/2", 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16" & 1" - Должина : 1-1/2 Во. - Удар Обликувана Кутија За Складирање со вклучени Брави. Квалитет : Изработен Од Тежок Капка Фалсификуван Хром Ванадиум (ЦР-В) Челик Кој Ги Одржува најтешките Најтешки Вртежи, Со Финиш На Црн Оксид за да се спротивстави на корозијата – Направен Во Тајван И Ги Исполнува или надминува СТАНДАРДИТЕ НА АНСИ. ● ДИЗАЈН : Дизајнот На Главата Со 6 Покажувачи (Шестоаголник) Со Специјални Рабови На Тркалезни Агли, исто така, ја зграпчува рамната страна на прицврстувачите за да се осигура дека најголемата сила нема да се соблече Или заокружи-Плитката Длабочина обезбедува пристап до ограничување тешко за да се добијат места-тврдите ознаки со големина на печат го прават нивното идентификување брзо и лесно, без да се истроши. € КОРИСТИ : работи совршено со Адаптери/Екстензии На Напојуван Клуч За Удар На Воздух И Електрични Пиштоли/Вежби Или Безжични Крцкалки-Користете го на Автомобилски Сврзувачки Елементи како навртки за навртки и завртки за чудак за да ги затегнете или лесно да одвртите тврдоглави или ' рѓосани завртки. За Дрикс 1/2-Инчен Д-Р Црно Влијание Тежок Плиток САЕ Хексадецимален Сетпроблемот : имате ' рѓосани завртки за одвртување или многу големини на навртки за затегнување и имате при рака само 1 Возач/Крцкалка. Како да го завршите проектот лесно и брзо?Нашето Решение : Drixet 10 Парче Половина Инчен Диск Шест Точка Влијание Целосен Опсег Стандард Краток Приклучок Комплет Со Случај.Добиваш : 7/16"1/2"9/16"5/8"11/16"3/4"13/16"7/8"15/16"1"Црвени Футроли За Складирање Со Удар Со Мала Длабочина, кратката големина на Штекерот овозможува пристап до навртките во тесни простори и ангели.ЦР-В Одделение На Удар со Фосфатна Завршница : Изработено Од Хром Ванадиум Челик Со Висока Јачина И Завршено Со Црн Оксид за работа со Сите Ударни Клучеви, за подобрување на перформансите на вртежниот момент и заштита од корозија,' рѓа, кршење, разделување и шокови без гребење.Лесни За Читање Ознаки : Приклучоците се добро обележани со ознаки со големина со тврд печат.Отпорен на заокружување : Внатрешните Заоблени Агли се малку заоблени, со што се применува поголема сила на становите на прицврстувачот наместо аглите, се намалуваат заоблените попусти и се овозможува навртување во поцврст метал и дрвени предмети.Заклучување на погонот : Дупка Со Топка на секој приклучок се заклучува безбедно на Погонскиот Танг.Црвена Кутија За Складирање : Пластична Кутија Отпорна на Удари Со Издржливи Брави И Слотови избегнува губење или погрешно поставување приклучоци и ја подобрува безбедноста на алатот, лесното носење и ефикасноста на складирањето.Употреба За : Врвен За Секојдневна Употреба Во Продавници За Гуми, Земјоделски Трактори/Косилки, Механика На Автомобилски Возила, Градежни Работници И ВИКЕНД САМОДОВЕРБА.Ги отстранува старите ' рѓосани или малку оштетени завртки.Зачувајте ги Зглобовите на Прстите кога Отстранувате Заглавени Ореви.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат