0 Стока

Стока(0)

0-Стока
Почит 0.00
Тотализиран 0.00
3М полиимидна лента 8997, лесен килибар, 1/2 во x 36 години 2,2 мил

3М полиимидна лента 8997, лесен килибар, 1/2 во x 36 години 2,2 мил

DEN 2913.60
Достапно за нарачка

Залиха

Лесна килибарна боја 10 милји Полиимид Поддршка со лепило чувствително на силиконски притисок од 14 милји. Идеално за апликации со висока температура. Заптивки затегнати на контакт, се израмнуваат чистење до 500 ° F/260 ° C. Висока димензионална и затегнувачка сила за да се пробие излечена боја. Одлична термичка, хемиска и отпорност на абразија. Тенка поддршка за остра линија за боја. 3М полиимидна лента 8997 е лесна килибарна боја полиимидна лента со силиконски лепило со цел да се издржи топлина за време на операциите за маскирање со висока температура, нуди одлична термичка, хемиска и отпорност на абразија, таа запечатува цврсто на контакт и се чисти до 500 ° F/ 260 ° C.

Карактеристики на предлогот

Купувачи како што избираат